Na urodziny tort musi być! Mieszkańców zaprosił ojciec miasta, które ma 731 lat! Maciej Glamowski częstował wszystkich chętnych (zdjęcia, wideo)

Piękny tort z panoramą i flagą Grudziądza „poszedł pod nóż” w kawiarni na Górze Zamkowej. W roli gospodarza – Maciej Glamowski, prezydent miasta. Po kawałek urodzinowego tortu i kawę ustawiła się spora kolejka. Był i efektowny, i pyszny.

Pierwsze kawałki tortu odcięte, mieszkańcy – po degustacji – ocenili, że jest pyszny.

Miejsce na degustację tortu – w sobotnie popołudnie – wymarzone. Przepiękna pogoda, na tarasie kawiarni – całe rodziny z dziećmi, a także mieszkańcy innych miast, np. Elbląga czy Dęblina, zachwyceni (!) Grudziądzem. Tortem poczęstowani zostali także goście spoza Grudziądza. Na kawę przyszli też niektórzy żużlowcy, po spotkaniu z kibicami na Górze Zamkowej.

Zebrani odśpiewali tradycyjne „Sto lat”, chociaż właściwie powinni Grudziądzowi zaśpiewać „Tysiąc lat!” Ale to szczegół, bo atmosfera była świąteczna, wesoła i w sumie – pełen relaks.

Najpierw „odcięte” zostały z tortu zakłady karne, później Fara, następnie kolejne obiekty panoramy Grudziądza… Bardzo sprawnie pomagały w krojeniu tortu panie z obsługi kawiarni.

TEKST, FOT. i WIDEO MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na urodziny tort musi być! Mieszkańców zaprosił ojciec miasta, które ma 731 lat! Maciej Glamowski częstował wszystkich chętnych (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu