Nagrody Flisaka odebrali dziś w Grudziądzu: Danuta Kołodziejska, Krystyna Grabowska, Henryk Wichrowski, Ryszard Szczepański i Zbigniew Tucholski (zdjęcia)

Na wyjątkowej, uroczystej sesji Rady Miejskiej w teatrze Statuetki wręczyli Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej. Publiczność biła wyróżnionym brawa na stojąco, doceniając ich wielkie zaangażowanie w życie miasta.

Tacy wspaniali ludzie to bogactwo miasta. Grudziądz nagradza swoich wyjątkowych obywateli! 

Od lewej: Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i laureaci Nagrody Flisaka: Zbigniew Tucholski, Danuta Kołodziejska, Henryk Wichrowski, Ryszard Szczepański, Krystyna Grabowska oraz Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.

Prezydent Maciej Glamowski podkreślił: – W Grudziądzu mimo różnic, jakie czasem nas dzielą, jesteśmy jedną wielką rodziną, w której każdy zajmuje ważne miejsce, każdy jest u siebie. Przypomniał też kryteria przyznawania Nagrody Flisaka: – Ustanowiona w Grudziądzu Nagroda Flisaka jest uhonorowaniem szczególnych zasług społecznych, gospodarczych, kulturalnych. Jest wyrazem wdzięczności lokalnej społeczności dla wysiłku tych osób, stowarzyszeń, organizacji, które przez swój trud i poświęcenie uświetniały, rozsławiały Grudziądz, przydawały mu blasku.

Statuetki Flisaka 5 grudziądzanom przyznała Rada Miejska a 14 czerwca odebrali je: Krystyna Grabowska, Danuta Kołodziejska, Henryk Wichrowski, Ryszard Szczepański i Zbigniew Tucholski. Każda z tych osób w swojej dziedzinie osiągnęła nieprzeciętne rezultaty, które zostały zaprezentowane w nakręconych o nich, krótkich filmach.

Obecna na gali Karola Skowrońska, honorowa obywatelka Grudziądza, wręczyła wyróżnionym czerwone róże.

Kim są grudziądzanie nagrodzeni Statuetką Flisaka?

Krystyna Grabowska – honorowy prezes Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych im. ks. Biskupa Jana Chrapka, od lat znana jest ze swojej wszechstronnej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Danuta Kołodziejska – prezes Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu. Od wielu lat jest bardzo zaangażowana w popularyzację wiedzy historycznej, zwłaszcza o zesłaniu Polaków na Syberię oraz krzewienie postaw patriotycznych, zwłaszcza wśród młodzieży.

Henryk Wichrowski – już 25 lat pełni funkcję prezesa Klubu Wioślarskiego Wisła. W zarządzie tego klubu ponad 63 lata! Oddany wioślarstwu, skuteczny w działaniu, dzięki czemu w Grudziądzu wychowało się kilka pokoleń zdolnych a nawet wybitnych wioślarek i wioślarzy, także medalistów olimpijskich i medalistów mistrzostw świata.

Ryszard Szczepański  – najpierw sam był zawodnikiem a później szkolił lekkoatletów Olimpii. Najbardziej zasłynął z wychowania grudziądzkiego mistrza olimpijskiego – Bronisława Malinowskiego w biegu na 3 km z przeszkodami. – Tak się złożyło, że wyszkoliłem wielu „przeszkodowców”, odnoszących sukcesy – powiedział po odebraniu Flisaka. Jego zasługi dla GKS Olimpia, obchodzącego 100-lecie, są ogromne.

Zbigniew Tucholski, który pielęgnuje rodzinne tradycje i jest cenionym ślusarzem. Pasjonuje się historią, zwłaszcza przeszłością Grudziądza. Ceniony nie tylko dzięki zawodowym umiejętnościom, lecz również dzięki lokalnemu patriotyzmowi.  

Publiczność w teatrze bije brawa na stojąco laureatom Nagrody Grudziądzkiego Flisaka:

– Każda z nagrodzonych osób wyróżniła się na sposób sobie właściwy – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Każdy z laureatów robi w swoim życiu to, co kocha. Każdy z nich zdobył się na odwagę, by nie poprzestawać na półśrodkach, lecz z możliwie największym oddaniem podążać za głosem serca i sumienia. Tym, co łączy wszystkich wyróżnionych jest przede wszystkim bezgraniczna miłość do Grudziądza i oddanie życiowym pasjom.

Galę w teatrze zakończył koncert wokalistek Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej wpisuje się w obchody 732. urodzin Grudziądza.

TEKST, FOT i WIDEO: MARYLA RZESZUT

 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nagrody Flisaka odebrali dziś w Grudziądzu: Danuta Kołodziejska, Krystyna Grabowska, Henryk Wichrowski, Ryszard Szczepański i Zbigniew Tucholski (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu