Nasz skarbnik najlepszy w Polsce

Tomasz Szczechowski z grudziądzkiego ratusza najlepszy w konkursie Skarbnik Samorządu 2022! Zajął 1. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu do 120 tys. mieszkańców, w trakcie Kongresu Perły Samorządu.

Tomasz Szczechowski, najlepszy skarbnik w Polsce: – Pieniędzy w kasie samorządu zawsze będzie brakowało, ale finanse muszą być stabilne. 

Tytuł ten przyznała Tomaszowi Szczechowskiemu  Kapituła Dziennika Gazeta Prawna. Radość w ratuszu jest ogromna, jako że skarbnik przejmował kasę miasta w wyjątkowo trudnych warunkach i robił wszystko, by wyprowadzić finanse miasta na prostą.  To się najwyraźniej powiodło, skoro prestiżowy Dziennik Gazeta Prawna, zajmujący się finansami i gospodarką, przyznał mu palmę zwycięstwa.

Tomasz Szczechowski podkreśla, że jest to tylko i wyłącznie nagroda zespołowa. Uważa, że sam niewiele by zdziałał, bez współpracy z całym wydziałem finansowym, urzędnikami ratusza i władzami miasta.

– Serdecznie dziękuję moim współpracownikom, których codzienna praca doprowadziła do pierwszego miejsca w rankingu topowego Dziennika Gazeta Prawna . Wszyscy pracownicy pod kierunkiem prezydenta miasta, z „błogosławieństwem” Rady Miejskiej, doprowadzili do takiego stanu, że w skali kraju miasto zostało docenione – mówi Tomasz Szczechowski. – Możemy być dumni z tego, jak Grudziądz się rozwija, jak jest postrzegany przez niezależnych, zewnętrznych ekspertów ekonomicznych a ja mam największą przyjemność, ze pracuję z osobami, które są merytoryczne i bardzo oddane swojemu miastu. Jedną z takich osób jest pani Lilianna Kowalska, dyrektor wydziału finansowego, za co bardzo dziękuję.

Co Kapituła DGP wzięła pod uwagę oceniając skarbników polskich samorządów?  Tomasz Szczechowski wyjaśnia: –  Bardzo wiele aspektów, ale głównie kryteria ilościowe i jakościowe. Wśród ilościowych np. ilość inwestycji, poziom generowania nadwyżki operacyjnej – informuje Tomasz Szczechowski – a w kryteriach jakościowych poziom zadłużenia miasta w stosunku do uzyskiwanych dochodów, rozmiar inwestycji w mieście czy sprawowanie nadzoru właścicielskiego. 

Dla takich chwil warto żyć i pracować

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza ma satysfakcję, że wybierając Tomasza Szczechowskiego na skarbnika nie pomylił się. Zaufał mu i są efekty. – To są chwile, dla których warto żyć, warto pracować – przyznaje prezydent. –  To wynik bardzo konsekwentnej polityki, którą prowadzimy ponad trzy lata. Polega ona na odbudowywaniu wiarygodności finansowej Grudziądza. Teraz możemy powiedzieć, że wiarygodność finansowa miasta jest bez porównania lepsza. Uzyskujemy wszystkie pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej, prowadzimy rekordową ilość inwestycji w porównaniu do lat poprzednich. A jak zaczynaliśmy? Stery miasta przejęliśmy w końcówce roku. Było źle, nie było pieniędzy, nie mieliśmy praktycznie na wynagrodzenia. Nie było skarbnika, który uciekł z pokładu, zdając sobie sprawę z sytuacji ekonomicznej miasta. Teraz jesteśmy w zupełnie innym punkcie. I za to chcę podziękować mieszkańcom, że nam zaufali i przyjęli wiele bardzo trudnych decyzji, a zarazem koniecznych.

 Lilianna Kowalska, dyrektor wydziału finansowego UM w Grudziądzu nie kryła radości z tej nagrody dla skarbnika, gdyż – jak podkreśliła – współpracuje się z nim bardzo dobrze, jako że posiada wysokie kompetencje, umie działać w zespole i prezentuje wysoką kulturę osobistą. – Gratuluję mu. Jest świetnym liderem, który motywuje do pracy. Bardzo sobie cenię współpracę z nim. To naprawdę przyjemność pracować z nim.

Kasa miejska nie wypełniła się w czarodziejski sposób po brzegi, bo nagroda dla skarbnika jest prestiżowa i nie oznacza, że przyjechał z kongresu z workiem pieniędzy.

Deficyt nadal jest, ale wiele sfer finansowych w grudziądzkim samorządzie wyprowadzono na prostą. – Pieniędzy samorządom brakowało zawsze, brakuje i brakować będzie – przyznaje Tomasz Szczechowski. – Łatwiej nie będzie, ale obiecujemy dalszą, ciężką pracę, aby finanse miasta były stabilne a gospodarka finansami była odpowiedzialna.

MARYLA RZESZUT

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nasz skarbnik najlepszy w Polsce

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu