Nie wjeżdżajcie w ul. Rybacką od strony al. 23 Stycznia! Remont wciąż trwa a po jego zakończeniu ulica będzie jednokierunkowa! (zdjęcia)

Patrząc z al. 23 Stycznia na Rybacką ulica ta wygląda na wyremontowaną. Samochody próbują wjechać i po pokonaniu kilkudziesięciu metrów zawracają…

Remont ulicy w centrum Grudziądza postępuje. Na odcinku od skrzyżowania z al. 23 Stycznia do okolic ulicy Rybackiej 13 położono już nową nawierzchnię.   

Na gruntowną modernizację ulicy Rybackiej Grudziądz otrzymał dofinansowanie 2 722 000 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Wykonana jest spora część asfaltowej nawierzchni oraz chodników po obu stronach. Na dalszym fragmencie ulicy prowadzone są prace rozbiórkowe i związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Od 3 kwietnia zmieniła się tu stała organizacja ruchu. Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony jest odcinek ulicy Rybackiej od skrzyżowania z al. 23 Stycznia do okolic nieruchomości Rybacka 13. Dojazd pojazdów możliwy jest wyłącznie od strony ulicy Marcinkowskiego.

ULICA RYBACKA BĘDZIE JEDNOKIERUNKOWA!

Powody ustanowienia jednego kierunku ruchu na ul. Rybackiej wyjaśnił swego czasu dokładnie Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.

Dotychczas było tak, że samochody wjeżdżające z alei 23 Stycznia w ul. Rybacką zajmowały pas do skrętu w lewo znajdujący się na torowisku tramwajowym. A nie ma możliwości innego wyznaczenia pasa do skrętu w lewo, gdyż ten odcinek ulicy jest wąski.  I często działo się tak, że tramwaj musiał czekać, aż zajmujące ten pas pojazdy skręcą w Rybacką i zjadą z torowiska.

Ważny powód to także duże natężenie ruchu pojazdów jadących na al. 23 Stycznia od ul. Portowej. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do niebezpiecznych sytuacji spowodowanych m.in. wykonywaniem przez kierowców manewru skrętu w lewo właśnie z tego pasa ruchu.

Czy jednokierunkowa ulica Rybacka nie zatamuje ruchu w tej części miasta? Wyremontowana jest w pobliżu ul. Portowa, którą można będzie jeździć w obu kierunkach. Takie rozwiązanie wyeliminuje niebezpieczne sytuacje związane ze skrętem samochodów w lewo z al. 23 Stycznia w ul. Rybacką. Usprawni się też kursowanie tramwaju jadącego z Rządza do Tarpna. Teraz tramwaj musi często czekać aż samochody opuszczą torowisko.

Postęp prac remontowych na ul. Rybackiej regularnie sprawdza ekipa z Zarządu Dróg Miejskich wraz z Maciejem Glamowskim, prezydentem Grudziądza.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie wjeżdżajcie w ul. Rybacką od strony al. 23 Stycznia! Remont wciąż trwa a po jego zakończeniu ulica będzie jednokierunkowa! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu