Nowe odcinki ulic powstaną na osiedlu Rządz w Grudziądzu. Za ponad 23 mln zł zbuduje je „Strzelbud” z Kwidzyna

22 miesiące będzie mieć PRD-B „Strzelbud” z Kwidzyna na wykonanie nowego fragmentu ul. Kulerskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Sosnkowskiego i łącznikiem do ul. Rataja. Zbuduje też pętlę autobusową z dojazdem do ul. Kulerskiego. Powstanie ona w obrębie pętli tramwajowej.

Nowe odcinki ulic powstaną na osiedlu Rządz w Grudziądzu. FOT. MARYLA RZESZUT

Rządz to osiedle rozbudowujące się, na którym muszą powstawać nowe drogi. W przyszłym roku ruszy budowa kolejnych, bardzo potrzebnych odcinków ulic.

Koszt wymienionych inwestycji drogowych na Rządzu wyniesie ponad 23 miliony zł, w tym jest prawie 15 milionów zł. dofinansowania z rządowego programu Polski Ład.

Będzie to pierwszy etap budowy nowych dróg na Rządzu. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Umowę na te roboty Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu już podpisał 8 września.

W przetargu wyłoniony został wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „Strzelbud” z Kwidzyna. Inwestycję na Rządzu realizować będzie w formule „Projektuj i buduj”.  

„Strzelbud” zajmie się więc najpierw sporządzeniem dokumentacji projektowej i uzyskaniem pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych, które ruszą w drugiej połowie 2023 roku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nowe odcinki ulic powstaną na osiedlu Rządz w Grudziądzu. Za ponad 23 mln zł zbuduje je „Strzelbud” z Kwidzyna

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu