Nowe, profesjonalne słupki startowe i nowe liny torowe – to m.in. zyskał basen przy Szkole Podstawowej nr 21. Można tu organizować zawody sportowe

Roboty remontowo-budowlane na basenie przy SP 21 kosztowały 80 tys. zł. Połowę dofinansował samorząd naszego województwa w ramach projektu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa a drugą połowę wyasygnowano z budżetu miasta.

Nowe słupki startowe i nowe liny torowe – basen przy Szkole Podstawowej nr 21, ul. Nauczycielska.

Dziś oddano tę inwestycję. W bardziej komfortowych warunkach będą mogli trenować na tym obiekcie utalentowani pływacy wyczynowi z klas sportowych oraz UKS Ruch, uczniowie w ramach lekcji oraz wszyscy korzystający z pływalni. Na tym obiekcie trenował m.in. grudziądzanin Maciej Hreniak z UKS Ruch, mistrz świata juniorów, medalista wielu prestiżowych mistrzostw. Może, dzięki lepszym warunkom, wyszkolą się tu jego następcy, którzy sięgną po najcenniejsze trofea świata. 

Dzięki wymianie słupków startowych i lin torowych można przeprowadzać na tym basenie zawody sportowe, a zawodnicy UKS Ruch Grudziądz i Szkoły Mistrzostwa Sportowego mogą trenować skoki ze słupków startowych spełniających kryteria wymagane przez Polski Związek  Pływacki. Zawodnicy będą mogli profesjonalnie ćwiczyć ten ważny fragment wyścigu jakim jest skok. Szczególnie w sprintach ma ogromne znaczenie. Dla wszystkich korzystających z pływalni będzie bezpieczniej.

Wartość inwestycji „Zakup i montaż sportowego wyposażenia basenu przy ul. Nauczycielskiej 19” wyniosła 80 tys. zł, w tym 40 tys. zł. to dofinansowanie przez samorząd województwa (w ramach projektu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa) i także 40 tys. zł. z budżetu miasta.  

 – Jest to nieduża, ale bardzo ważna inwestycja pozwalająca na naukę skoków w sposób profesjonalny, co wcześniej było niemożliwe – podkreśla prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Podczas oficjalnego oddania tej inwestycji do użytku słowa podziękowania kierowane były do marszałka Piotra Całbeckiego za wsparcie oraz Marcina Drogoroba i Artura Cyrankowskiego oraz dyrektora SP nr 21 Adama Przybylaka za sprawne wdrożenie projektu.

A basen „Strzemyk”? Miasto nie rezygnuje. Zabiega o fundusze zewnętrzne

– Miejska infrastruktura basenowa jest bardzo skromna, dlatego od dawna zabiegamy o wybudowanie nowego basenu przyszkolnego na osiedlu Strzemięcin – przypomina prezydent Maciej Glamowski. – Są już wszystkie pozwolenia. Niestety, kosztorys przerasta aktualne finansowe możliwości miasta, ale absolutnie nie rezygnujemy z tego projektu – zapewnia prezydent. – Będziemy zabiegać o środki zewnętrzne, tak aby rozbudować naszą sieć basenów.

(marz)

Nowa inwestycja na pływalni przy SP nr 21 w Grudziądzu została oddana do użytku. Z prawej – Adam Przybylak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nowe, profesjonalne słupki startowe i nowe liny torowe – to m.in. zyskał basen przy Szkole Podstawowej nr 21. Można tu organizować zawody sportowe

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu