Nowe urządzenie do aktywności fizycznej dla dzieci zamontowano na placu zabaw Tivoli w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (zdjęcia)

Zakończył się tegoroczny etap aranżacji tego terenu przy ul. Legionów. Jedną z najbardziej atrakcyjnych zabaw dla najmłodszych jest tu zjazd linowy (tyrolka).

Najnowsze urządzenie na placu zabaw Tivoli przy ul. Legionów w Grudziądzu.

Zadanie wykonane zostało w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Naturalny plac zabaw Tivoli powstał w 2022 roku, także jako projekt z GBO. W tym roku doszła jeszcze jedna atrakcja – zjazd linowy (tzw. tyrolka). Zamontowano także trzy ławki i kosze na śmieci. Przybyło zieleni. Posadzono sześć drzew: dwie wiśnie piłkowane i cztery lipy.

Całkowita wartość zadania to prawie 55 tysięcy złotych.

Co przybędzie na placu zabaw Tivoli w 2024 roku?

Grudziądzki Budżet Obywatelski 2024 przewiduje wzbogacenie tego obiektu o nowe atrakcje, które kosztować będą 165 tysięcy złotych. Do realizacji przeznaczony został projekt okręgowy GBO. Dzięki głosom mieszkańców plac zabaw Tivoli czeka kolejny etap doposażenia. Zainstalowane zostanie całkiem nowe, wielofunkcyjne urządzenie linowe, siatka wspinaczkowa i trampoliny. Powstanie także wybieg dla psów.

Na plac przychodzą bowiem także mieszkańcy z psami. Jest tu ustawiony kosz na psie odchody.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nowe urządzenie do aktywności fizycznej dla dzieci zamontowano na placu zabaw Tivoli w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu