Nowiutkim Mercedesem Benz Citaro Hybrid mogą jeździć pasażerowie miejskiej komunikacji w Grudziądzu. Pojazd będzie testowany przez dwa tygodnie (zdjęcia)

Grudziądz inwestuje w autobusy miejskie nowej generacji. MZK Grudziądz od 14 marca testuje Mercedesa Benz Citaro, którego prezentujemy na zdjęciach.

 

Niskopodłogowy Mercedes kursuje w Grudziądzu w ramach testów zaplanowanych przez MZK Grudziądz. Potrwają dwa tygodnie.  – To kolejny krok w kierunku unowocześniania taboru komunikacji publicznej w naszym mieście – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Inwestujemy w nową flotę autobusową a także tramwajową.

Na początek jeździ na trasach linii nr 19 i 22. W kolejnych dniach pojawi się na innych liniach MZK Grudziądz. Autobus Mercedes Citaro Hybrid ma radar przedni z systemem aktywnego hamowania, radar boczny – asystenta martwego pola wykrywającego rowerzystów i pieszych poruszających się z prawej strony pojazdu. Jest wyposażony w rampę ułatwiającą wjazd wózkiem.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nowiutkim Mercedesem Benz Citaro Hybrid mogą jeździć pasażerowie miejskiej komunikacji w Grudziądzu. Pojazd będzie testowany przez dwa tygodnie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu