Nowoczesny system SMART HOME wprowadziła na Strzemięcinie spółka OPEC GRUDZIĄDZ ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Wkracza cyfryzacja

To pilotażowe rozwiązanie już funkcjonuje w wielorodzinnym budynku. Mieszkania są tam wyposażone w elektroniczne głowice termostatyczne i czujniki klimatu, które dostarczają do węzła cieplnego informacje o temperaturze w pomieszczeniu.  

Mieszkańcy otrzymali bezpłatną, mobilną aplikację, gdzie w jednym miejscu mogą: •             kontrolować i zmieniać ustawienia termostatów, •             sterować harmonogramem ogrzewania, •             na bieżąco odczytywać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, •             sprawdzić pogodę i jakość powietrza w mieście.

Ten nowoczesny system SMART HOME pozwala na zabezpieczenie potrzeb cieplnych mieszkańców przy optymalnym zużyciu energii cieplnej.

Rozwój rozwiązań cyfrowych w ciepłownictwie pozwala na podejmowanie świadomych decyzji przez wszystkich użytkowników systemu ciepłowniczego. W grudziądzkim OPEC-u od lat stawia się na cyfryzację procesu dostaw ciepła na każdym jego etapie; od produkcji, przez przesyłanie, aż po urządzenia odbiorcze w budynku.

Dzisiaj wdrażany jest pilotaż – cały czas rozwijany i udoskonalany. OPEC ma w planach objęcie tym rozwiązaniem kolejnych budynków.

Świadome korzystanie z ciepła to podstawa racjonalnego stylu życia, obejmującego dbanie zarówno o zdrowie jak i rodzinne finanse.

Spółka OPEC GRUDZIĄDZ dziękuje zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej i mieszkańcom pilotażowego bloku za wsparcie i wyrozumiałość we wdrażaniu projektu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nowoczesny system SMART HOME wprowadziła na Strzemięcinie spółka OPEC GRUDZIĄDZ ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Wkracza cyfryzacja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu