O środki na inwestycje drogowe zabiega Grudziądz w „Polskim Ładzie”, aby lepiej skomunikować tereny przemysłowe Mniszka i Rządza oraz rozbudować Trasę Średnicową

Wnioski o kolejne pieniądze z „Polskiego Ładu” na modernizację sieci dróg oraz rozbudowę Trasy Średnicowej już zostały wysłane.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Zabiegamy o pieniądze z funduszu „Polski Ład” na kolejne, bardzo ważne inwestycje w mieście.

– Już złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z rządowego funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych kolejnej strategicznej dla miasta modernizacji. Tą drogą zabiegamy o środki na taką przebudowę sieci ulic, która pomoże w lepszym skomunikowaniu obszarów przemysłowych Mniszek i Rządz. Konieczna jest poprawa dostępności i rozbudowa infrastruktury drogowej w tej części miasta – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Wnioskujemy  między innymi o: przebudowę ul. Jeziornej, ul. Jacka Malczewskiego, alei Sportowców, Drogi Sportowców i ul. Magazynowej. Dzięki pozyskanej transzy pieniędzy wykonana  zostanie nowa warstwa konstrukcyjna jezdni dostosowana do aktualnie panującego natężenia ruchu i ciężaru poruszających się pojazdów. Powstaną miejsca  postojowe dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz nowe nawierzchnie chodników. Zadanie obejmie też wykonanie oświetlenia drogowego w technologii LED oraz odwodnienia drogowego. Przewidywana wartość inwestycji to 60 mln złotych, a wnioskowana kwota o dofinansowanie: 58,8 mln złotych.

TRASA ŚREDNICOWA: skrzyżowania przebudować na ronda

Także z programu „Polski Ład” Grudziądz zabiega o środki na rozbudowę Trasy Średnicowej, co poprawi skomunikowanie terenów inwestycyjnych i zakładów przemysłowych. Wniosek został złożony.

– Zamierzamy przebudować istniejące skrzyżowania na ronda a także dobudować kolejny pas ruchu, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo zmotoryzowanych w tej części Grudziądza – objaśnia prezydent Maciej Glamowski. – Dzięki dofinansowaniu uda się rozpocząć jeszcze jedną strategiczną inwestycję w naszym mieście, która zapewni płynny przejazd pomiędzy węzłem autostradowym a Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. W ramach tego przedsięwzięcia wykonane zostaną nowe warstwy konstrukcyjne jezdni dostosowane do panującego natężenia ruchu i ciężaru poruszających się pojazdów. Wybudowane zostaną nowe obiekty inżynieryjne. Wykonane będzie oświetlenie drogowe w technologii LED oraz odwodnienie drogowe. Przewidywana wartość tej inwestycji to 150 mln złotych a kwota, o którą wnioskujemy sięga 147 mln złotych.

W Grudziądzu przygotowywane są wnioski do kolejnych edycji programu „Polski Ład” związane z innymi inwestycjami i zabytkami.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

O środki na inwestycje drogowe zabiega Grudziądz w „Polskim Ładzie”, aby lepiej skomunikować tereny przemysłowe Mniszka i Rządza oraz rozbudować Trasę Średnicową

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu