Co dla mieszkańców północnej części miasta zrobią kandydaci do Rady Miejskiej z Okręgu 1? W planie: modernizacja dróg, m.in. Lipowej, Dębowej, Mieszka I i basen (zdjęcia)

Konferencję prasową na pętli autobusowo-tramwajowej w Tarpnie zorganizował KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski. Wśród startujących w wyborach samorządowych są prezydent Maciej Glamowski i wiceprezydent Róża Lewandowska. Grono to ma pomysły na rozwój Owczarek i Tarpna. Jakie?

– To jest pierwszy prezydent, który autentycznie zainteresował się problemami mieszkańców Owczarek, zwłaszcza remontami dróg, za co mu bardzo dziękuję – oświadczył dziennikarzom Krzysztof Gawroński. – Wszystkie ulice były bardzo zaniedbane, dopiero w tej kadencji są  modernizowane i poprawiane. Ale nie tylko stanem ulic się zajmiemy. Niepokoi nas wysypisko śmieci w Świerkocinie. Policzyłem, że w przeciągu kilku lat wybudowane zostały 222 nowe domy i problem zanieczyszczania środowiska dotyczy coraz większej liczby mieszkańców. Nasza społeczność, w interesie nas i naszych dzieci, próbuje drogą sądową wywalczyć zamknięcie tego składowiska odpadów, bo nie jest bezpiecznie.

Krzysztof Gawroński: – Jest to pierwszy prezydent, który naprawdę zainteresował się stanem dróg w Owczarkach i problemami mieszkańców tego osiedla.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza mówił o wielu zadaniach dla osiedli Tarpno, Owczarki i części Śródmieścia (Okręg 1): – Mówimy o inwestycjach konkretnych i realnych a nie teoretycznych. W tej części miasta już wiele zmieniło się na korzyść a modernizacje kolejnych ulic jeszcze poprawią sytuację. Praktycznie od podstaw zbudujemy ul. Mieszka I, która połączy węzeł komunikacyjny na Tarpnie z gminą Grudziądz. Mamy zagwarantowane środki Ministerstwa Obrony Narodowej na przebudowę uli. Fortecznej i Jagiełły. Stoimy sto metrów od zmodernizowanej w tej kadencji ul. Kruszelnickiego z nowym mostkiem przez Trynkę. Będziemy kontynuować przebudowę dróg osiedlowych, m.in. Lipowej i Dębowej wraz ze ścieżką rowerową i rewitalizacją parku podworskiego. Stoimy w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 18, przy której planujemy zbudować basen. Rozpisujemy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej tego basenu. Wykonamy też termomodernizację tego obiektu i bezpieczny dojazd. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zaproponuję radnym wprowadzenie do budżetu odpowiedniej puli pieniędzy na dokumentacje techniczną parkingu przy pawilonie w Tarpnie.

Planowana jest też budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Gromady Grudziąż i Sambora.

Pięknie, że powstała nowa plaża nad jeziorem Tarpieńskim, ale co z odkrytymi basenami miejskimi? Jest gotowa dokumentacja projektowa. Na miejskich basenach ma być więcej atrakcji zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. – Konsekwentnie zabiegamy o pieniądze na tę inwestycję – zapewnia prezydent Glamowski.

Piotr Kulerski kandyduje do Rady Miejskiej z Okręgu 1. Mówi: – Gwarantuję, ze będziemy wspierać pana prezydenta w jego działaniu dla dobra i rozwoju Grudziądza.

Z Okręgu 1. startuje w wyborach samorządowych także Piotr Kulerski. Zwraca uwagę, że: – W ostatnich latach widać ogromne zmiany w infrastrukturze drogowej a dalsze remonty i inwestycje w ulice na pewno będą wykonane i w Grudziądzu będzie się jeździło wygodnie i bezpiecznie. Miasto naprawdę się rozwija. Znając pana prezydenta jestem przekonany, że wiele kolejnych projektów zostanie zrealizowanych, w czym będziemy go wspierać.

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Kandydaci z Okręgu 1 – Tarpno, Owczarki: 1. Róża Lewandowska, 2. Piotr Kulerski, 3. Izabela Zielińska, 4. Anna Malinowska (Polska 2050), 5. Krzysztof Gawroński, 6. Bernard Gajewski (Polska 2050), 7. Andrzej Piotrowiak. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Co dla mieszkańców północnej części miasta zrobią kandydaci do Rady Miejskiej z Okręgu 1? W planie: modernizacja dróg, m.in. Lipowej, Dębowej, Mieszka I i basen (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu