– Obowiązuje odśnieżanie dróg i obiektów – przypomina Dorota Cabańska, główny inspektor nadzoru budowlanego

Właściciele i zarządcy budynków muszą także z dachów i balkonów usuwać śnieg i sople. Jest luty, pada śnieg i pojawia się mróz, a niektórzy z nich zapomnieli o swoich obowiązkach jakie mają zimą.

Intensywne opady śniegu i mróz mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi.

Dorota Cabańska, główny inspektor nadzoru budowlanego uczula właścicieli i zarządców do zapewnienia bezpiecznego użytkowania podległych im obiektów. Zobowiązuje do tego prawo budowlane.

– Nie wolno dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg. Należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku – ostrzega inspektor Dorota Cabańska. –  Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych bezpośrednio przy budynku.

Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu należ prowadzić rozważnie. Mogą bowiem stwarzać zagrożenie dla osób je wykonujących, a także dla samego budynku. Muszą być prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

– Obowiązuje odśnieżanie dróg i obiektów – przypomina Dorota Cabańska, główny inspektor nadzoru budowlanego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu