Od 16 do 18 czerwca Grudziądz będzie świętować 732. urodziny! Szykuje się mnóstwo atrakcji: Jarmark Spichrzowy, koncerty, imprezy na Starówce

Trzy dni różnych atrakcji w Grudziądzu rozpocznie o godz. 16.30 barwny korowód ulicami miasta. Sprzed Starostwa Powiatowego na Rynek. A na finał przygotowano wielki piknik rodzinny na Górze Zamkowej.

Co nas czeka podczas 732. urodzin Grudziądza ogłoszono dziś w Spichlerzu 57.

Podczas Jarmarku Spichrzowego wystąpią znani wokaliści, m.in. Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Robert Janowski, Grzegorz Hyży. Na Rynku i uliczkach grudziądzkiej Starówki – Reja i Spichrzowej – swoje kramy i stragany ustawią artyści, rzemieślnicy, kolekcjonerzy, producenci, koła gospodyń wiejskich. Powróci kataryniarz!

Odbędzie się 21. Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci, podczas którego można kupić lub wymienić dawne militaria, meble, naczynia, stare obrazy… –  Nasz jarmark przez te wszystkie lata zyskał swoją renomę i wrósł na stałe w obchody urodzin miasta – mówi Michał Kukuła, przedstawiciel Grudziądzkiego Towarzystwa Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej „POMORZE”. 

Coś nowego dla grudziądzan to strefa klubowa na Górze Zamkowej. W piątek i sobotę (16 i 17 czerwca) od godz. 20.00 do 2.00 przy klimatycznych światełkach i muzyce na żywo będzie można potańczyć lub posiedzieć z przyjaciółmi i relaksować się w niepowtarzalnym miejscu. Będą leżaki, cocktail bar, lampiony…

Odpowiednią muzykę zapewnią DJ-e.

18 czerwca (niedziela) – atrakcje na Górze Zamkowej, m.in. tradycyjna już kawa z i rozmowy z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim. Na wieżę Klimek zaprosi słynna grudziądzanka Marlena Wawrzyniak, mistrzyni świata w armwrestlingu  i z chętnymi będzie siłować się na rękę. Wieczorem na dziedzińcu Ratusza wystąpi Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka.  

Zaplanowano też opłynięcie jeziora Tarpieńskiego kajakami. Impreza towarzysząca to także między innymi Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Powożeniu Końmi Zimnokrwistymi.

– Wsparcie finansowe przez marszałka województwa zależy od rangi imprez organizowanych w Grudziądzu, od tego ilu przyciągną uczestników, jaki prezentują poziom – wyjaśnia Robert Malinowski, radny sejmiku samorządowego województwa. – Wiele grudziądzkich przedsięwzięć toruńscy urzędnicy dobrze znają, są oceniane wysoko, stąd otrzymujemy wsparcie finansowe na wiele z nich.  

Jarmark Spichrzowy 2023 objął honorowym patronatem marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, który w tym roku w rekordowej kwocie dofinansował to wydarzenie. Przeznaczył 200 tysięcy zł. Cały jarmark kosztować będzie około 500 tys. zł.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski: -Na Jarmarku Spichrzowym będzie 30 stoisk m.in. z gastronomią, serami z Podhala, tureckimi przysmakami, piwem rzemieślniczym, miodami, herbatami z całego świata, ręcznie robioną ceramiką, rękodziełem, biżuterią, obrazami na płótnie i mnóstwem innych wspaniałych artykułów.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 16 do 18 czerwca Grudziądz będzie świętować 732. urodziny! Szykuje się mnóstwo atrakcji: Jarmark Spichrzowy, koncerty, imprezy na Starówce

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu