Od 16 do 18 czerwca Grudziądz świętuje 732. urodziny! Korowód przeszedł od starostwa do Rynku. Jarmark Spichrzowy trwa. Tramwajami przez 3 dni jeździmy za darmo!

Trwa Jarmark Spichrzowy 2023! Na mieszkańców czekają stragany, stoiska, animacje dla dzieci, koncerty! W piątek i sobotę – strefa klubowa na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Odbędzie się  też piknik rodzinny na Górze Zamkowej. Od 16 do 18 czerwca TRAMWAJAMI dojedziemy na imprezy bezpłatnie!

Na grudziądzan czeka wiele atrakcji. Sprawdźcie program!

W bloku koncertowym wystąpią znani wokaliści. 16 czerwca (piątek) wystąpią:

Godz. 18.00 – BRYSKA

Godz. 19.30  – Grzegorz Hyży

Godz. 21.00 – DJ GROMEE

17 czerwca (sobota):

Godz. 18.00 – Robert Janowski

Godz. 19.30 – Maciej Maleńczuk

Godz. 21.00 – Kasia Kowalska

Kasia Kowalska wystąpi w sobotę o godz. 21.00.

Na grudziądzkiej Starówce swoje kramy i stragany ustawili artyści, rzemieślnicy, kolekcjonerzy. Powróci kataryniarz!

Już po raz 21. odbywa się Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci. Przez cały urodzinowy weekend można będzie kupić, sprzedać lub wymienić stare meble, przedmioty codziennego użytku, dawne militaria, obrazy, naczynia.

ANIMACJE DLA DZIECI:

Najmłodszych każdego dnia zapraszamy na Rynek:

16 czerwca w godz. 17.30-20.30

17 czerwca w godz. 12.00-19.00

18 czerwca w godz. 11.00-15.00

Oraz 16 czerwca na ul. Ratuszową od godz. 16.00 do 19.00.

Na Górze Zamkowej urządzona zostanie strefa klubowa. W piątek i sobotę od godz. 20.00 do 2.00 przy nastrojowych światełkach i muzyce na żywo będzie można potańczyć lub posiedzieć z przyjaciółmi i relaksować się w niezwykłym miejscu. Będą leżaki, cocktail bar, lampiony… O muzykę zadbają DJ-e.

Przez trzy dni zapewnione będą rozmaite atrakcje, m.in. 17 czerwca o godz. 10.00 i 11.00 zwiedzanie Bazyliki Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa i wejście na wieżę z przewodnikiem. Zapisy: 56-46 123 18.

18 czerwca (niedziela) na Górze Zamkowej odbędzie się PIKNIK dla mieszkańców. Pierwsze atrakcje już od godz. 12.00. (Akcja „Adoptuj psiaki z COZ”). Od godz. 15.00 w kawiarence będzie można spotkać prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Na 732. urodziny miasta nie zabraknie tortu! Kawę będą serwować pracownicy kawiarenki i prezydent Grudziądza. Podczas pikniku od godz. 12.00 będą liczne warsztaty (MWiO, CEE), kącik zabaw Olimpii Grudziądz, konsultacje z trenerem i fizjoterapeutą z Geotermii, teatrzyk kamishibai z Biblioteki.

SOBOTA (17 czerwca) w SPICHLERZU 45:

Godz. 11.00-13.00 – warsztaty robienia lizaków. Zapisy: 56-45 10 324.

Godz. 13.30-14.30 – Warsztaty robienia obrazów z suszonych kwiatów. Zapisy: 56 – 45 10 324.

Godz. 15.00-21.00 – Latająca Giełda Płyt Winylowych.

Co proponuje MUZEUM w Grudziądzu

SOBOTA I NIEDZIELA:

*SOBOTA, 17 czerwca, godz. 11.00Muzeum Handlu Wiślanego.

Dzień Gotyku Ceglanego – „Poliptyk Grudziądzki, czyli gotycka opowieść o pewnym dramacie” – wykład Łukasza Ciemińskiego. Będzie mowa o historii i ikonografii Poliptyku Grudziądzkiego. Z historykiem sztuki Łukaszem Ciemińskim przyjrzymy się kwaterom średniowiecznego dzieła, malarskiej opowieści o dziejach zbawienia; wstęp wolny.

Sobota, godz. 12.30, Muzeum Handlu Wiślanego.

Dzień Gotyku Ceglanego – „Z jednej gliny ulepione – gotyk ceglany nad Bałtykiem” – wykład Pawła Urbanowskiego o architekturze gotyckiej państw basenu morza Bałtyckiego. Rola związków kupieckich w rozwoju cywilizacyjnym tej części Europy jest znacząca a „towarem eksportowym”  jest charakterystyczny gotyk ceglany.

Wykorzystywany w dziełach architektury sakralnej i w mieszczańskich kamienicach oraz budynkach użyteczności publicznej stał się znakiem rozpoznawczym nadbałtyckich miast tworząc wyjątkowy kulturowy krajobraz; wstęp wolny.

*NIEDZIELA, 18 czerwca, godz. 10.30, zbiórka przy Bramie Wodnej. „Z dołu do góry, z góry na dół” – spacer z historykiem Pawłem Urbanowskim pomiędzy ulicą Spichrzową a błoniami nadwiślańskimi przez spichlerze grudziądzkie; wstęp bezpłatny, zapisytel. 56 46 590 63 w. 62.  

Także w niedzielę na wieżę Klimek zaprosi słynna grudziądzanka Marlena Wawrzyniak, mistrzyni świata w armwrestlingu i z chętnymi będzie siłować się na rękę. Będzie na Górze Zamkowej od godz. 12.00 do 16.00. Zapowiada się The Champion Show z mistrzynią świata w armwrestlingu.

Jarmark Spichrzowy 2023 w Grudziądzu objął patronatem marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. W tym roku w rekordowej kwocie dofinansował urodziny Grudziądza: 200 tysięcy zł. W sumie jarmark kosztować będzie około 500 tys. zł.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 16 do 18 czerwca Grudziądz świętuje 732. urodziny! Korowód przeszedł od starostwa do Rynku. Jarmark Spichrzowy trwa. Tramwajami przez 3 dni jeździmy za darmo!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu