Od 23 do 25 września – koncerty w ramach VII Festiwalu im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu. Dwa w Muzeum, jeden w Państwowej Szkole Muzycznej

Trzy dni dobrej muzyki w Grudziądzu. Polsko-japońskie sploty, prosto z Tatr oraz tria i duety Johannesa Brahmsa. Wstęp wolny.

PROGRAM VII Festiwalu im. Piotra Janowskiego:

Sobota, 23 września, godz. 17.00
„Polsko – japońskie sploty”; Anna Mikołajczyk-Niewiedział – sopran, Michał Rajewski – baryton, Marek Bugajski – altówka, Joanna Maklakiewicz – fortepian, Jadwiga Rodowicz-Czechowska – prowadzenie.
W programie: Jan Maklakiewicz: Pieśni japońskie, Paweł Łukaszewski: Haiku Mitsuru Asaka: Pieśni (premiera światowa)

Niedziela, 24 września, godz. 17.00
„Prosto z Tatr. Muzyka góralska. Inspiracje”; Wystąpią: Katarzyna Lassak – skrzypce, Anna Lassak – sopran, Joanna Maklakiewicz – fortepian. W programie: Muzyka góralska. Jan Maklakiewicz: Koncert góralski, Pieśni do słów Antonina Tryba, Wokalizy.

Koncerty 23-24 września odbędą się w Gmachu Głównym Muzeum, ul. Wodna 3/5, wstęp wolny.
Koncert 25 września odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Grudziądzu przy ul. Armii Krajowej. 

W poniedziałek w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki festiwalowy koncert rozpocznie się o godz. 17.00. W programie: Johannes Brahms – Tria i duety. Wystąpią: Michał Rajewski – baryton, Marek Bugajski – altówka, Joanna Maklakiewicz – fortepian, Monika Orłowska – skrzypce, Michał Szczerba – waltornia, Bartłomiej Wezner – waltornia.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 23 do 25 września – koncerty w ramach VII Festiwalu im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu. Dwa w Muzeum, jeden w Państwowej Szkole Muzycznej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu