Od marca do grudnia potrwa remont mostu kolejowego. Będą korki. Władze Grudziądza uparcie walczą o drugą przeprawę przez Wisłę  

Remont mostu im. B. Malinowskiego Polskie Koleje Państwowe rozpoczną 12 marca. Grudziądzanie przekonają się na własnej skórze co oznacza brak drugiej przeprawy przez Wisłę.

Most im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu czeka remont od 12 marca do końca 2023 roku. FOT. MARYLA RZESZUT

PKP nie przewidują modernizacji nawierzchni drogowej, tylko kolejową. Wymienione zostanie torowisko na całej długości i na dojazdach do mostu. Przewidziana jest też wymiana konstrukcji stalowych mostu i nowa powłoka antykorozyjna. Remont mostu potrwa 9 miesięcy.

W trakcie remontu wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Grudziądz – Dragacz – Grupa.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i władze miejskie od dawna walczą o drugi most. Mimo wszechstronnych zabiegów o przeforsowanie grudziądzkiej koncepcji droższy wariant północny przebiegu trasy S5 całkowicie odrzuciła  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nie powstanie więc most na północ od Grudziądza w ramach S5.

– Nie można się poddać i biernie czekać – uważa Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Już teraz często korki na moście Malinowskiego utrudniają przejazd samochodów a  gdy ruszy remont będzie jeszcze gorzej. Musimy myśleć o przyszłości. Zawczasu rozpoczynamy walkę o drugą przeprawę przez Wisłę, ale już w ramach tzw. „szprychy kolejowej”. Liczymy w tym względzie na poparcie przez okoliczne gminy, także przez Dragacz. Przewiduję spotkania z wójtami, aby stworzyć wspólny, silny front walki o drugi most dla Grudziądza  i pobliskich gmin. Obiekt mostowy powinien być drogowo-kolejowy.

(marz) 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od marca do grudnia potrwa remont mostu kolejowego. Będą korki. Władze Grudziądza uparcie walczą o drugą przeprawę przez Wisłę  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu