Odnowione zostaną nagrobki ludzi ważnych dla Grudziądza. Dzięki kweście na cmentarzu parafii św. Mikołaja

Grudziądzanie i ci, którzy przybyli z innych miast i miejscowości na Wszystkich Świętych, nie skąpili datków podczas zbiórki pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków.  Kwestę zorganizowało Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – oddział w Grudziądzu.

Kwestowanie przeprowadzono na cmentarzu parafii św. Mikołaja. Zebrane środki przeznaczone zostaną na renowację trzech nagrobków: Stefana Lipińskiego, dwunastoletniego chłopca, który zmarł w 1933 roku a także Włodzimierza Bobrowskiego – przedwojennego bankiera oraz Romana Krobskiego – wiceprezydenta Grudziądza z lat dwudziestych XX wieku.

Kwestowali m.in. poseł Tomasz Szymański, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wiceprezydent Róża Lewandowska, harcerze z radną, druhną Edytą Ogonowską,  Jakub Kopkowski, Marek Czepek i Michał Czepek, Paweł Napolski, Grzegorz Miedzianowski. Budujące jest to, że do kwestowania na ratowanie zabytkowych nagrobków włączyło się sporo młodych ludzi, zwłaszcza harcerze.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Odnowione zostaną nagrobki ludzi ważnych dla Grudziądza. Dzięki kweście na cmentarzu parafii św. Mikołaja

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu