Oferty 4 firm wpłynęły do przetargu na remont ul. Rybackiej w Grudziądzu. Zarząd Dróg Miejskich otworzył koperty

Aktualnie trwa analiza ofert. Najtańszą złożył PRASBET Grudziądz.   

Ulica Rybacka w Grudziądzu będzie wkrótce modernizowana.

Ulica Rybacka już byłaby remontowana, gdyby firma zwycięska w poprzednim przetargu – Pure Investment sp. z o.o. w Chorzowie podpisała umowę na roboty i do nich przystąpiła. Niestety, choć wygrała, umowy nie podpisała… Trzeba było od nowa ogłosić przetarg.

Zarząd Dróg  Miejskich otworzył koperty z ofertami. Zgłosiły się cztery firmy, w tym jedna z Grudziądza.  

„W grze” są obecnie cztery firmy:  PBD S.A. ze Starogardu Gdańskiego,   Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ze Świecia,    Firma Budowlano-Drogowa PRASBET Sp. z o.o. Sp.k. z Grudziądza i  UNITRAK Sp. z o.o. z Kielna.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że wykonanie tej modernizacji za najniższą kwotę deklaruje firma PRASBET z Grudziądza.  

Aktualnie trwa analizowanie złożonych ofert. – Wiem, że mieszkańcy ul. Rybackiej bardzo czekają na ten remont i niecierpliwią się. Mam nadzieję, że tym razem wyłoniona w przetargu firma podpisze umowę na to zadanie, szybko przystąpi do robót i ukończy je w terminie – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Modernizacja ul. Rybackiej w granicach pasa drogowego obejmie: przebudowę jezdni, chodników, zjazdów, wykonanie odwodnienia i  żelbetowej płyty odciążającej oraz budowę ścieżki rowerowej. A poza pasem drogowym – wykonanie drenu i studni chłonnych, ogrodzenia oraz muru oporowego. Przewidziane jest także wykonanie trawników dywanowych.

Czas realizacji remontu ma wynieść 12 miesięcy. Po przebudowie ulica Rybacka będzie jednokierunkowa.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Oferty 4 firm wpłynęły do przetargu na remont ul. Rybackiej w Grudziądzu. Zarząd Dróg Miejskich otworzył koperty

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu