Ogród frontowy przed Biblioteką Miejską w Grudziądzu zmieni się nie do poznania! Także wnętrze gmachu przejdzie metamorfozę (zdjęcia)

Nowa aranżacja przewiduje efektowne podświetlenia i system nawadniający oraz strefę relaksu z małą architekturą.  

Zmiany dotyczą też terenu za gmachem Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego. Tam przybędzie tej szacownej placówce demontowany podest sceniczny.

Ponadto w ramach modernizacji zainstalowany zostanie książkomat z wrzutnią, co umożliwi korzystanie ze zbiorów poza godzinami pracy biblioteki.

Wiele zmieni się w gmachu Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów.

Obiekt będzie bardziej przyjazny i dostępny dla czytelników, zwłaszcza niepełnosprawnych, którym nie będą już przeszkadzać bariery architektoniczne. Umożliwi to m.in. zainstalowanie windy zewnętrznej działającej od przyziemia do drugiego piętra.

Powstanie też wielofunkcyjne pomieszczenie, dzięki czemu przybędzie miejsca do aktywnej pracy z seniorami. Pojawią się tam stanowiska komputerowe do prowadzenia szkoleń. To nie wszystko. Przewiduje się także renowację lub odtworzenie drzwi i modernizację toalet.

Kiedy zakończy się ta wielka modernizacja Biblioteki Miejskiej? Planowo –  jeszcze w tym roku.

Projekt ten jest dofinansowany z funduszy ministerialnych.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ogród frontowy przed Biblioteką Miejską w Grudziądzu zmieni się nie do poznania! Także wnętrze gmachu przejdzie metamorfozę (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu