„Opowieść wigilijna” Karola Dickensa czyli jak czyste zło zmienia się w dobro – na scenie teatru, już 16 grudnia  


Reżyserem jest Zbigniew Kulwicki, który także gra w tym przedstawieniu. To spektakl zrealizowany w grudziądzkim teatrze.

Bohater powieści Karola Dickensa – Ebenezer Scrooge to postać pełna wad: skąpy, zrzędliwy, zgryźliwy, wyniosły, egoista… Nie lubimy tego okropnego jegomościa, ale skoro dickensonowski, dziewiętnastowieczny moralitet zupełnie się nie starzeje, a filmowi i teatralni reżyserzy ciągle czerpią natchnienie z „Opowieści wigilijnej”, musi być coś więcej w tej historii, niż tylko naiwna wiara, że czyste zło może zmienić się w ckliwe dobro.

Może w Ebenezerze każdy odnajdzie cząstkę swoich ułomności? Może potrzebujemy przestróg, że panujemy nad splotem naszych życiowych wydarzeń i przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość to tylko obraz skutków naszych decyzji? Czy ostatecznie będzie to obraz złowieszczy, czy radosny?

Zapewne żadnego z nas nie odwiedzą duchy nocy wigilijnej, ale za to dawno temu Karol Dickens zostawił swoje powieści. Wśród nich również tę o starym, zrzędliwym skąpcu. Każdy mądry człowiek może w tej powieści dopatrzyć się przestróg. Bo do samego końca można wszystko przegrać i wszystko wygrać. Zbigniew Kulwicki, reżyser „Opowieści wigilijnej” uważnie wpatruje się w psychologiczny portret Scrooge`a i chce w nim dostrzec dobro jeszcze przed „nawróceniem ze strachu”. Bo może strach nie byłby wystarczająco silny, gdyby w złej duszy jednak nie mieszkało dobro?

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Kulwicki. Występują: Aleksandra Perz, Oliwia Górska, Adam Szczerbaty, Zbigniew Kulwicki, Beniamin Koralewski, Szymon Rocławski. Scenografia: Beata Jasionek. Muzyka: Jędrzej Roch Rochecki.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu zaprasza na przedstawienie. Początek 16 grudnia (sobota) o godz. 16.00. Bilety w cenie 15 i 20 zł.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Opowieść wigilijna” Karola Dickensa czyli jak czyste zło zmienia się w dobro – na scenie teatru, już 16 grudnia  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu