Osiedle Centralne powstanie w sercu Grudziądza. Wkrótce przetarg na budowę drogi – łącznika między ul. Toruńską i Kwiatową

Jakie konkretnie osiedle powstanie przy łączniku ul. Kwiatowej i Toruńskiej? Przedstawiamy plany: będą to budynki wielorodzinne, w których znajdą się 144 mieszkania.

Tak prezentować się będzie osiedle Centralne od strony południowej.

Punkt jest znakomity: centrum Grudziądza, w pobliżu al. 23 Stycznia gdzie krzyżują się wszystkie linie autobusowe i tramwajowe, sąsiedztwo teatru, niedaleko do dworca autobusowego i kolejowego, galerii czy stadionu Olimpii.     

Dotychczas był to niezagospodarowany teren pomiędzy ulicami: Toruńską, Kwiatową i  Focha.

Miasto już realizuje plany dotyczące tego miejsca: powstanie infrastruktura drogowa i bloki wielorodzinne z 144 mieszkaniami. Zbudowana zostanie jezdnia z chodnikiem i miejscami parkingowymi (na 101 miejsc). Wykonane zostanie nowe odwodnienie, oświetlenie i uporządkowane zostaną kolizje z siecią uzbrojenia podziemnego. Nie zabraknie zieleni.

Aktualnie miasto przygotowuje przetarg na wyłonienie wykonawcy, który będzie realizować nowy łącznik ulic Toruńskiej, Kwiatowej i Focha. Budowa łącznika powinna się zakończyć jeszcze w 2023 roku.

(marz)

Widok budynków mieszkalnych na osiedlu Centralnym od strony północnej.
Tak pobiegnie trasa drogi łączącej ul. Toruńską z Kwiatową w Grudziądzu.
Na tym planie widzimy, gdzie powstaną budynki mieszkalne na terenie pomiędzy ul. Toruńską i Kwiatową.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Osiedle Centralne powstanie w sercu Grudziądza. Wkrótce przetarg na budowę drogi – łącznika między ul. Toruńską i Kwiatową

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu