Parking nie pod ziemią, a na dziedzińcu

Fot. UM Grudziądz
Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości u zbiegu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia.
Fot. Maryla Rzeszut

Nareszcie plac u zbiegu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia w samym centrum Grudziądza nie będzie wyglądał prowincjonalnie i byle jak. Powstaje tu Inkubator Przedsiębiorczości. Znajdą w nim siedziby małe i średnie firmy. W gmachu ma być m.in. parking. Ale jaki?

O parking właśnie zapytał prezydenta Macieja Glamowskiego radny Andrzej Wiśniewski, podczas sesji Rady Miejskiej.

– Przyglądałem się tej budowie. Nie wygląda na to, żeby tam mógł powstać parking podziemny, a taki miał w inkubatorze być – tłumaczył radny Wiśniewski. – Przez wiele lat projekty przewidywały podziemny parking, ale tam parking nie powstanie. Taki duży obiekt nie może istnieć bez parkingu.

Od Kwiatowej nie wjedziemy

– W tym miejscu nie był planowany parking podziemny- wyjaśniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – I tak projekt był przerabiany, żeby na dziedzińcu znalazły się miejsca parkingowe. Wjazd będzie tylko przez bramę od strony al. 23 Stycznia, a od ul. Kwiatowej nie. Dlaczego? Ponieważ właściciel jednej z parceli w rejonie ul. Kwiatowej tak wyśrubował cenę za swoją działkę, że to było nie do zaakceptowania. Może z czasem uda się wykupić te parcelę, po realnej cenie i wykonać dojazd od strony Kwiatowej.

Na dziedzińcu inkubatora ma powstać około 45 miejsc parkingowych.

Tak będzie się prezentować Inkubator Przedsiębiorczości w centrum Grudziądza.

Projekt Inkubatora Przedsiębiorczości uzyskał dofinansowanie. Znalazł się na zatwierdzonej przez Urząd Marszałkowski liście najlepszych, konkursowych projektów. Grudziądzowi przyznano dofinansowanie prawie 13,5 mln. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Cały koszt tej inwestycji to 25,4 mln zł. Znajdą się tu sale konferencyjne, 36 biur, zaplecze gastronomiczne.

Planowo powinien być oddany do użytku do końca 2022 roku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Parking nie pod ziemią, a na dziedzińcu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu