Partnerska współpraca owocuje. 29 i 30 lipca zagra orkiestra dęta Avenwedde z Gütersloh. Grudziądz w międzynarodowym projekcie C-City

W Grudziądzu wystąpi Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde z partnerskiego miasta Gütersloh w Niemczech. Muzykę rozrywkową zagra 29 lipca na Rynku, a klasyczną 30 lipca na dziedzińcu Muzeum. Dziś młodych muzyków przyjął w Ratuszu prezydent Maciej Glamowski.

To będą dwa znakomite występy orkiestry dętej. Grudziądzanie lubią plenerowe koncerty dobrych zespołów i z pewnością publiczności nie zabraknie.  

– Przyjazd Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gütersloh do Polski jest możliwy  dzięki partnerskiej współpracy  Grudziądza z tym niemieckim miastem. To także wyraz udziału Grudziądza w międzynarodowym projekcie kulturalnym C-City, do którego przystąpiliśmy w maju tego roku – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Uczestniczą w tym projekcie także miasta:  Broxtowe z Wielkiej Brytanii, Chateauroux z Francji, Falun ze Szwecji i Gütersloh z Niemiec.

Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde to największe stowarzyszenie orkiestr dętych w Nadrenii Północnej-Westfalii. Został założony w 1966 r. jako młodsza orkiestra Musikverein Avenwedde e. V. z 1911 r. Orkiestra stała się integralną częścią życia kulturalnego miasta Gütersloh i jego okolic. Umożliwia młodym ludziom zdobycie wszechstronnego wykształcenia muzycznego i wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, w środowisku orkiestrowym. Promuje ich umiejętności sceniczne i społeczne. Jugendmusikkorps Avenwedde liczy około 175 aktywnych członków, którzy uczestniczą w próbach i koncertach jednej z trzech wzajemnie uzupełniających się orkiestr lub są zaangażowani w działalność zarządu.

29 lipca (piątek) o godz. 19.00 rozpocznie się koncert muzyki rozrywkowej na Rynku Głównym w Grudziądzu.

30 lipca o godz. 17.00 – koncert na dziedzińcu Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi. Wysłuchamy utworów muzyki klasycznej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Partnerska współpraca owocuje. 29 i 30 lipca zagra orkiestra dęta Avenwedde z Gütersloh. Grudziądz w międzynarodowym projekcie C-City

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu