– Pieniądze leżą na ulicy! – mówił w Grudziądzu do osób z organizacji pozarządowch Dominik Cieślikiewicz, szef Fundacji Ładowarka. Zachęcał do projektów w Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz 57 (zdjęcia)

– W Funduszu Mikrograntów mamy 60 tysięcy złotych na najlepsze projekty w ramach Grudziądzkiego Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz 57. Na jeden projekt jest od 2 do 5 tysięcy złotych. Startujcie! – zachęcał Dominik Cieślikiewicz podczas spotkania w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS.

Szef Fundacji Ładowarka już przenosi na grunt grudziądzki doświadczenia z Włocławka, gdzie organizacja ta realizuje z organizacjami pozarządowymi ciekawe projekty.

Na pierwsze spotkanie w Grudziądzu pięknych pomieszczeń użyczyło Muzeum Handlu Wiślanego FLIS przy ul. Spichrzowej. – Następne spotkanie już będzie w Spichlerzu 57, gdzie ulokuje się nasza siedziba. Przygotujcie pomysły, pytania, a do składania projektów zachęcam już, bo czas płynie. Wypełnienie wniosków nie zabierze dużo czasu. Są proste, nieskomplikowane. Wychodzimy z założenia, że im mniej zużyjemy papieru tym więcej lasów nam zostanie – tłumaczył Dominik Cieślikiewicz.

Na dobry początek przyniósł ekspres do kawy i pyszne ciasta, którymi częstował uczestników spotkania.

Objaśniał: – W Spichlerzu 57 w Grudziądzu powstała kawiarnia, w której będzie można wypić dobrą kawę, ale też przewidujemy m.in. szkolenia dla baristów. W spichlerzu tym będą się rodziły – mam nadzieję – „zarąbiste” pomysły, które ożywią i uatrakcyjnią życie mieszkańców w tej części Grudziądza.

W spotkaniu w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu uczestniczyli przedstawiciele miejscowych  organizacji pozarządowych, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Fundacji Ładowarka, która obsługiwać będzie Centrum Aktywizacji Społecznej.  

– Dużo was przyszło, nikt nie uciekł przed czasem, a to wróży bardzo dobrą współpracę i efekty. Z chęcią współuczestniczyć będziemy w Grudziądzu w rozwoju trzeciego sektora, a realizowane projekty z pewnością wzmocnią kompetencje mieszkańców i NGO – mówił Dominik Cieślikiewcz, prezes zarządu Fundacji Ładowarka.

Omówił regulamin składania projektów i podał przykłady realizowanych m.in. we Włocławku.  

Po szczegóły Dominik Cieślikiewicz odsyła na  profil Facebooku Fundacji Ładowarka i na stronie www.fundacjaladowarka.org.pl gdzie na bieżąco publikowane są ważne informacje o działalności Fundacji. Kontakt także poprzez e-mail: spichlerz57@gmail.com

 TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

– Pieniądze leżą na ulicy! – mówił w Grudziądzu do osób z organizacji pozarządowch Dominik Cieślikiewicz, szef Fundacji Ładowarka. Zachęcał do projektów w Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz 57 (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu