Pieniądze na budowę stanicy żeglarskiej nad jeziorem Rudnickim „zaklepane”. Grudziądz otrzyma 4 mln 700 tys. zł.

Umowa na dofinansowanie rozbudowy stanicy żeglarskiej nad jeziorem Rudnickim podpisana została dziś (8 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Ile Grudziądz dostanie na tę inwestycję? 4 miliony 700 tysięcy zł.  

Grudziądz ma umowę na dofinansowanie rozbudowy i modernizacji stanicy żeglarskiej! Tuż po jej podpisaniu prezydent Grudziądza Maciej Glamowski (drugi z prawej) i Michał Czepek, grudziądzki radny sejmiku samorządowego województwa kujawsko-pomorskiego.

Aktualnie już trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę. Otwarcie ofert nastąpi 21 listopada.

Środowisko żeglarskie bardzo czeka na rozbudowę stanicy nad jeziorem Rudnickim. Potrzebna jest poprawa warunków treningowych i szkolenia  zawodników, także komfortu uprawiania żeglarstwa dla tych, którzy zajmują się tym sportem z zamiłowania, dla rekreacji. Lepsza baza umożliwi także organizację zawodów w znacznie lepszych warunkach. Dzięki podpisaniu  umowy na dofinansowanie tego przedsięwzięcia środowisko żeglarskie zyska ładny, nowoczesny obiekt.  

– Kwota dofinansowania nie jest mała: 4.700.000 złotych. Całość inwestycji kosztować będzie 6,1 mln zł. Rozbudowa i zmodernizowanie stanicy ucieszy wszystkie środowiska żeglarskie w Grudziądzu, gdyż wszystkie będą korzystać z tego obiektu – podkreśla prezydent Maciej Glamowski. – Umowa została podpisana i te środki na pewno otrzymamy. Dziękuję za wsparcie marszałkowi województwa Piotrowi Całbeckiemu i radnemu sejmiku samorządowego Michałowi Czepkowi, którzy byli skutecznymi orędownikami tego projektu.

Pozyskane środki umożliwią także zakup sprzętu wodnego, m.in. motorówki, jachtów, kajaków, rowerów wodnych, desek windsurfingowych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pieniądze na budowę stanicy żeglarskiej nad jeziorem Rudnickim „zaklepane”. Grudziądz otrzyma 4 mln 700 tys. zł.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu