Pierwsze obrady (po reaktywacji) rozpocznie 12 kwietnia w Grudziądzu Młodzieżowa Rada Miejska VI kadencji

Reprezentanci młodych mieszkańców Grudziądza będą wpływać na decyzje dotyczące miasta. Pierwsza sesja rozpocznie się w Ratuszu w środę o godz. 16.00.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grudziądzu odbyły się 23 lutego w 9 okręgach w liceach ogólnokształcących i szkołach zawodowych, gdzie powołane zostały okręgowe komisje wyborcze. Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miejskiej musieli uzyskać poparcie przynajmniej 50 uczniów swojej szkoły.

 – Dziękuję za aktywność w trakcie głosowania. Cieszę się, że wielu młodych grudziądzan chce uczestniczyć w podejmowaniu decyzji ważnych dla Grudziądza – mówi prezydent Maciej Glamowski. – Gratuluję nowopowołanym radnym. Życzę im sukcesów w pełnieniu ważnej funkcji.

Młodzi radni są gotowi do działania. Będą mogli podejmować ważne z ich punktu widzenia inicjatywy.  Młodzieżowa Rada Miejska może zgłaszać projekty dotyczące nie tylko spraw  młodzieży.

Podczas inauguracyjnej sesji MRM radni otrzymają zaświadczenie potwierdzające ich wybór i złożą ślubowanie. Wybrane zostaną organy statutowe Rady: przewodniczący, dwóch wiceprzewodniczących i sekretarz. Do udziału w sesji zaproszono m.in. dyrektorów szkół, z których pochodzą nowo wybrani radni.

Radni VI kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grudziądzu:

Wiktor Bergmański i Kewin Czerniakowski, reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące

Konrad Muzal i Maria Oluszczyk – II Liceum Ogólnokształcące

Oliwia Brzozowska i Marta Smulska z III Liceum Ogólnokształcącego

Maksymilian Przybysz z IV Liceum Ogólnokształcącego

Dominika Zalewska z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych

Kewin Dłużyński i Jakub Kaźmierczak z Zespołu Szkół Mechanicznych

Igor Kucharski i Oskar Mostowski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Wiktoria Marszałkowska i Patryk Michałowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych

Julia Kurminowska z Zespołu Szkół Rolniczych

Po raz pierwszy Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła swoją działalność w Grudziądzu w 2009 roku.(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pierwsze obrady (po reaktywacji) rozpocznie 12 kwietnia w Grudziądzu Młodzieżowa Rada Miejska VI kadencji

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu