Udany pierwszy dzień urodzin Grudziądza! Kolorowy korowód i eksplozja radości na Rynku. Atrakcje i imprezy do godz. 2 w nocy na Górze Zamkowej (zdjęcia, wideo) 

W piątek barwny korowód z Grudziądzką Orkiestrą Dętą na czele oraz Flisakiem, władzami miasta i tłumem mieszkańców wyruszył sprzed starostwa i dotarł do Rynku. Licznie przybyli uczniowie grudziądzkich szkół, zawodnicy z klubów sportowych, do pochodu włączali się też starsi mieszkańcy.

Tu, na scenie otworzyli obchody 732. rocznicy nadania praw miejskich Grudziądzowi: prezydent Maciej Glamowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Kowarowskim i wiceprzewodniczącym RM Pawłem Napolskim oraz Robertem Malinowskim, radnym wojewódzkiego sejmiku samorządowego. Robert Malinowski życzył mieszkańcom wspaniałych wrażeń w imieniu marszałka Piotra Całbeckiego, który patronuje Jarmarkowi Spichrzowemu w Grudziądzu.

Dzieci z młodszych klas podstawówek tuż pod sceną wykrzykiwały do prezydenta i władz miejskich „Dzień dobry! Dzień dobry!” Maciej Glamowski, prezydent miasta od razu zareagował: zaczął przybijać z dzieciakami „piątki”… Wkrótce na zebranych przed sceną starszych i młodych mieszkańców pofrunęły kolorowe baloniki. W niektórych były nagrody niespodzianki.

Tak wyglądało otwarcie Jarmarku Spichrzowego w Grudziądzu:

Słynną „Gazetę Grudziądzką” wydaną na urodziny miasta rozdawał prawnuk Wiktora Kulerskiego – Piotr Kulerski.

Scenę przejął we władanie DJ 100bbe, który grał energetyczne hity. Na scenie grasował smok i wiosłem wywijał Flisak, z którym mnóstwo osób chciało mieć zdjęcie.

Na Rynku koło fontanny pojawił się zielony dywanik, na którym rozpoczęły się atrakcje dla najmłodszych  – zabawy i animacje. Natychmiast włączyły się do nich dzieci. Szczudlarze w barwnych strojach nadmuchiwali baloniki o różnych kształtach i wręczali je dzieciom.

Grudziądzanie ruszyli do stoisk ustawionych na Rynku, ulicy Spichrzowej i Ratuszowej. Można było zjeść pierożki (od Kół Gospodyń Wiejskich), chlebek ze smalcem i ogórkiem, pieczone na grillu serki góralskie i inne przysmaki.

Na błonia nadwiślańskie licznie przybyli mieszkańcy na koncert plenerowy. Na scenie wystąpili: BRYSKA, Grzegorz Hyży, DJ Gromee. Było mnóstwo młodych małżeństw z dziećmi, nawet małymi, które świetnie czuły się w plenerze. Niektóre były w wózkach, inne siedziały na karkach tatusiów, inne hasały po trawie. Nad Wisłą stoliki, ławy i parasole rozłożyły zakłady gastronomiczne.

Piątkowe atrakcje zakończyły się na Górze Zamkowej, gdzie od godz. 20.00 działała strefa Cill&Gastro z muzyką klubową. Na uczestników czekały leżaki i po nowemu zaaranżowane dekoracje, głównie roślinne, które stworzyły znakomity klimat. Scena tym razem znalazła się na wysokości schodów do wieży Klimek. Pogoda dopisała. Humory i zabawowy nastrój też…

W sobotę i niedzielę – jeszcze więcej imprez. Sprawdźcie program i wybierzcie coś dla siebie!

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Udany pierwszy dzień urodzin Grudziądza! Kolorowy korowód i eksplozja radości na Rynku. Atrakcje i imprezy do godz. 2 w nocy na Górze Zamkowej (zdjęcia, wideo) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu