Po raz 12. mundurowi oddawali w Grudziądzu krew. Od 195 osób pobrano łącznie 85 litrów bezcennego leku. To prawdziwy dar serca

W lepszych warunkach, w nowym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Szpitalnej 5 przeprowadzono 12. edycję Akcji Poboru Krwi „Dar Serca Służb Mundurowych”.

Strażnicy miejscy włączyli się do akcji oddawania krwi w Grudziądzu.

Zaangażowany w nią był zwłaszcza grudziądzki radny  Krzysztof Misiewicz. Zachęcał nie tylko funkcjonariuszy, ale zwykłych mieszkańców do udziału w akcji. W ciągu trzech dni krew oddało 195 osób, głównie żołnierze, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, służba więzienna. Do oddania krwi włączyli się mieszkańcy Grudziądza, szczególnie młodzież.

Akcję wspierał (także honorowym patronatem) i mieszkańców namawiał do udziału Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy angażują się w to szlachetne przedsięwzięcie odbywające się od lat i przynoszące imponujące rezultaty – powiedział po zakończonej akcji. – Słowa uznania za działalność radnego Krzysztofa Misiewicza w propagowaniu akcji i aktywny udział. Krew ratuje zdrowie, a często życie. Z całego serca dziękuję każdemu z naszych krwiodawców.

W tegorocznej akcji w Grudziądzu pobrano 85 litrów krwi.

W dwunastu edycjach przeprowadzonych dotychczas akcji „Daru Serca Służb Mundurowych” zebrano 1200 litrów tego bezcennego leku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po raz 12. mundurowi oddawali w Grudziądzu krew. Od 195 osób pobrano łącznie 85 litrów bezcennego leku. To prawdziwy dar serca

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu