Podliczono zbiórkę! Ponad 28,5 tysięcy zł. zebrano na grudziądzkim cmentarzu podczas kwesty na renowację nagrobka Romana Krobskiego (zdjęcia)

Kwestę, którą przeprowadzono podczas Wszystkich Świętych, zainicjował grudziądzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Cel: renowacja nagrobka Romana Krobskiego, pierwszego wiceprezydenta Grudziądza. Powołany został na to stanowisko w 1922 roku.

Podczas kwesty na Cmentarzu Farnym w Grudziądzu.

Podsumowanie kwesty na Cmentarzu Farnym w Grudziądzu odbyło się w klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd Towarzystwa Opieki nad Zabytkami zorganizował wspólne liczenie pieniędzy. Zebrano 28 583 zł. To najlepszy wynik kwesty od 2019 roku!

Z puszkami po alejkach nekropolii chodziła m.in. młodzież z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grudziądzu. Tradycyjnie nie zabrakło prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego z rodziną. – Dzięki zaangażowaniu kwestujących i hojności osób odwiedzających cmentarz zebrano ponad 28,5 tys. zł. To  wielki sukces, za który gorąco dziękuję wszystkim, którzy nie poskąpili grosza na tak szlachetny cel – mówi prezydent Maciej Glamowski. – Grudziądzanie znów dowiedli, że historyczne dziedzictwo naszego miasta leży im na sercu. Warto pamiętać o Romanie Krobskim, znamienitym samorządowcu, który przyczynił się do wznowienia działalności  Towarzystwa Upiększania Miasta Grudziądza i uczynił wiele dla miejskiej zieleni: posadzenia wielu krzewów ozdobnych i kwiatów oraz rozwoju gospodarki leśnej.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podliczono zbiórkę! Ponad 28,5 tysięcy zł. zebrano na grudziądzkim cmentarzu podczas kwesty na renowację nagrobka Romana Krobskiego (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu