Podział Grudziądza na dzielnice przedstawiono na konferencji prasowej w Ratuszu. Będą konsultacje z mieszkańcami. Sprawdźcie, które ulice są w wyznaczonych dzielnicach (plansze)

– Prezentujemy projekt podziału Grudziądza na dzielnice. Systematyzuje on i porządkuje dzielnice naszego miasta na podstawie historycznych zapisów i dokumentów – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Prezydent objaśniał: – W naszej ocenie odzwierciedla aktualny, zwyczajowy podział, jaki przyjął się wśród mieszkańców. Planujemy jeszcze przeprowadzenie konsultacji, by wypracować ostateczną koncepcję podziału dzielnicowego, która zostanie przedstawiona i poddana głosowaniu na sesji Rady Miejskiej. Przedtem chcemy poznać uwagi i sugestie mieszkańców.

Prezydent Maciej Glamowski dziękuje wszystkim zaangażowanym w opracowanie materiału, zwłaszcza historykowi Mariuszowi Żebrowskiemu i  dyrektorowi Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Wojciechowi Witkowskiemu.

Podział na dzielnice ma ułatwić wybieranie rad osiedli, poprawić podział zadań w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim i generalnie – rozwijać społeczeństwo obywatelskie.

Każda dzielnica jest opisana i ma przyporządkowane ulice. Podana jest powierzchnia, przedstawiony jest rys historyczny i skomunikowanie oraz charakterystyczne punkty.

DZIELNICE: Małe Tarpno, Owczarki, Śródmieście Północne ze Starówką, Wielkie Tarpno, Sródmieście Południowe, Kuntersztyn – Tuszewo, Kopernika, Kawalerii Polskiej, Chełmińskie, Lotnisko, Strzemięcin, Rządz, Węgrowo – Pastwiska, Rudnik, Mniszek.

ILUSTRACJE, GRAFIKI: URZĄD MIEJSKI W GRUDZIĄDZU

Grudziądzki historyk Mariusz Żebrowski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podział Grudziądza na dzielnice przedstawiono na konferencji prasowej w Ratuszu. Będą konsultacje z mieszkańcami. Sprawdźcie, które ulice są w wyznaczonych dzielnicach (plansze)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu