Podziękowania za 5 lat pracy w samorządzie. Zakończyła się VIII kadencja Rady Miejskiej Grudziądza. W nowym składzie będzie obradować 7 maja

Dziś (24 kwietnia) odbyła się XC sesja ósmej kadencji Rady Miejskiej. Po raz ostatni w obecnym składzie, wybranym w wyborach samorządowych w 2018 roku.

Arkadiusz Goszka, radny niezrzeszony odbiera kwiaty od Łukasza Kowarowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej.

Radni jak zwykle głosowali nad projektami uchwał, zapoznawali się ze sprawozdaniami, informacjami o wykonaniu programów oraz analizami. W wyborach samorządowych 7 kwietnia mieszkańcy Grudziądza wybrali Radę Miejską w nieco innym składzie niż dotychczasowa. Niektórzy radni odejdą, a przyjdą nowi.

Dziś (24 kwietnia) na sesji była dobra okazja, by podziękować wszystkim radnym za ich pięcioletnią pracę dla miasta i mieszkańców.  

– Bardzo za tę współpracę dziękuję – powiedział Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Przez te ostatnie lata nasze miasto bardzo się zmieniło. Mieliśmy różne zdania i wizje rozwoju miasta, ale potrafiliśmy się porozumieć, gdyż łączy nas miłość do Grudziądza. Kierunek rozwoju, który wytyczyliśmy na sali obrad, a który realizowany był przez zespół moich współpracowników, został przez mieszkańców dobrze oceniony i doceniony. Dziękuję także mieszkańcom za rekordowe w historii Grudziądza, 68-procentowe poparcie mnie w wyborach na prezydenta miasta, 7 kwietnia.

Prezydent Maciej Glamowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Kowarowskim wręczyli wszystkim radnym pamiątkowe upominki.

Komisarz wyborczy wyznaczył termin pierwszej sesji IX kadencji. Odbędzie się 7 maja (wtorek) o godzinie 11.00 w sali 301 grudziądzkiego Ratusza. Ślubowanie złożą prezydent Macieja Glamowski i radni wybrani w wyborach samorządowych 7 kwietnia.

Odchodzą dotychczasowi radni: czworo z Sojuszu Obywatelskiego Grudziądz – Helena Bagniewska, Wiesław Kozłowski, Grzegorz Miedzianowski, Piotr Rohde, trzech z Prawa i Sprawiedliwości –  Andrzej Wiśniewski, Grzegorz Klein, Andrzej Witkowski oraz niezrzeszony Arkadiusz Goszka.

SKŁAD nowej Rady Miejskiej w Grudziądzu (IX kadencji):

10 radnych z KOALICJI OBYWATELSKIEJ: Piotr Jezierski, Jakub Kopkowski, Paweł Napolski, Krzysztof Misiewicz, Edyta Ogonowska, Mateusz Cieślakiewicz, Tomasz Smolarek, Krzysztof Pokora, Mariusz Żebrowski, Ewelina Dąbrowska. 

7 radnych z SOJUSZU OBYWATELSKI GRUDZIĄDZ M. GLAMOWSKI: Róża Lewandowska, Maciej Glamowski, Dorota Kupis, Szymon Gurbin, Maciej Gburczyk, Łukasz Kowarowski, Aleksandra Drozdecka.

5 radnych z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI: Miłosz Joniec, Marzena Makowska, Sławomir Szymański, Krzysztof Kosiński, Marek Czepek. 

1 radny z NOWEJ DROGI CZAS GRUDZIĄDZA: Roman Sarnowski.

Mogą pojawić się kolejne nazwiska w składzie nowej Rady Miejskiej, kiedy Maciej Glamowski zrezygnuje z mandatu radnego, jako że mieszkańcy widzą go w roli prezydenta Grudziądza. Wtedy kolejny z listy SOG jest Przemysław Decker. Jeśli nadal wiceprezydentami pozostaną Róża Lewandowska i Szymon Gurbin, do składu RM może dołączyć następnych dwóch z listy SOG.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podziękowania za 5 lat pracy w samorządzie. Zakończyła się VIII kadencja Rady Miejskiej Grudziądza. W nowym składzie będzie obradować 7 maja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu