Ponad 13 tysięcy uczniów rozpoczęło w Grudziądzu nowy rok szkolny 2023/2024. Nowa siłownia otwarta w IV LO (zdjęcia)

W szkołach podstawowych naukę pobierać będzie 6381 uczniów a w szkołach ponadpodstawowych 6213. Ponadto 438 uczniów będzie się uczyć w szkołach specjalnych. Blisko dwa tysiące dzieci chodzić będzie do miejskich przedszkoli.

Oficjalna inauguracja roku szkolnego 2023/24 w Grudziądzu odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego.  Dziś w szkole tej otwarta została nowa siłownia wyposażona w wysokiej klasy sprzęt.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział m.in. poseł Tomasz Szymański, prezydent Maciej Glamowski, wiceprezydent Róża Lewandowska, radny sejmiku województwa Michał Czepek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Napolski i dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Kamila Melkowska-Lemke.

Wszystkim uczniom życzymy efektywnej nauki, dobrej atmosfery w szkole, nawiązywania cennych przyjaźni i wszechstronnego rozwoju!  

Rok szkolny 2023/2024 zakończy się 21 czerwca. Ferie w województwie kujawsko-pomorskim ustalone są na 12-25 lutego 2024 r.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ponad 13 tysięcy uczniów rozpoczęło w Grudziądzu nowy rok szkolny 2023/2024. Nowa siłownia otwarta w IV LO (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu