O godzinie „W” rozpoczęły się uroczystości miejskie. W Muzeum w Grudziądzu tylko do 15 sierpnia ekspozycja fotogramów ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

Koncert Piosenki Międzywojennej, Okupacyjnej i Powstańczej w teatrze rozpoczął obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości miejskie odbyły się 1 sierpnia pod pomnikiem gen. Tadeusza „Bora” – Komorowskiego. Muzeum grudziądzkie zaprasza do obejrzenia unikatowych fotogramów ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Fotogramy z Muzeum Powstania Warszawskiego prezentuje Muzeum w Grudziądzu od 1 do 15 sierpnia. Warto i trzeba obejrzeć.

W koncercie w teatrze wzięły udział grudziądzkie chóry i zespoły.

1 sierpnia o godz. 17.00 pod pomnikiem gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego przy ul. gen. Józefa Hallera 37 (w pobliżu Bursy Szkół Średnich), odbędą się miejskie uroczystości patriotyczne z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gen. Tadeusz „Bór” Komorowski był komendantem głównym Armii Krajowej a także komendantem Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu (w 1938 – 39 r.)

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 czyli godzinie „W”. Władze miejskie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby oddać cześć pamięci bohaterów walczącej stolicy – tym, którzy w walce o wolną i niepodległą Polskę nie wahali się poświęcić swego zdrowia a nawet życia.

Od 1 do 15 sierpnia w Muzeum im. Ks. dra W. Łęgi w Grudziądzu można będzie oglądać fotogramy ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycję „Dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim” powinno obejrzeć zwłaszcza młode pokolenie.  Jak ilustrują dokumentalne, historyczne materiały – w Powstaniu Warszawskim bohatersko walczyli zwłaszcza młodzi ludzie, także dziewczęta i dzieci…

(marz)

Chór Cantores Graudentes na scenie teatru, w Koncercie Piosenki Międzywojennej, Okupacyjnej i Powstańczej „Z pieśnią na ustach”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

O godzinie „W” rozpoczęły się uroczystości miejskie. W Muzeum w Grudziądzu tylko do 15 sierpnia ekspozycja fotogramów ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu