Powstanie nowe osiedle po drugiej stronie Trynki? Zamiast usług – zabudowa wielorodzinna na terenie między ulicami: Za Basenem, Karabinierów i Piłsudskiego w Grudziądzu

Wpisuje się w te plany rewitalizacja basenów miejskich. Uchwałę w tej sprawie jednogłośnie przyjęli grudziądzcy radni na sesji Rady Miejskiej.  

Po jednej stronie Trynki powstało i rozbudowuje się osiedle Nowe Tarpno. Po drugiej stronie Trynki, gdy zatwierdzony będzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, otworzy się droga dla budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.   

W Ratuszu już powstaje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru ograniczonego ulicami: Za Basenem, Karabinierów i marszałka Józefa Piłsudskiego oraz terenami usługowymi. Wpłynął bowiem wniosek od właściciela działek o zmianę ich przeznaczenia: z funkcji usługowej na mieszkaniową.

Powierzchnia tego terenu to około 4,5 hektara.

– Na wydzielonym obszarze niektóre tereny należą do prywatnych właścicieli a część to dawne tereny MZK. Istniejący tam zakład masarski jest prywatny, ale większość gruntów to własność Grudziądzkiego Parku Przemysłowego – objaśniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.- Jak będzie tu wyglądała zabudowa w przyszłości? Zobaczymy, ale trzeba poczekać na plan zagospodarowania przestrzennego, który powstaje kilka a nieraz kilkanaście miesięcy. W tę koncepcję wpisuje się rewitalizacja basenów miejskich. Myślimy poważnie o ich przebudowie i dostosowaniu do współczesnych standardów i wymogów.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Już zasiedlony nowy budynek przy ul. Kruszelnickiego. To osiedle Przy Basenie na Nowym Tarpnie. Na parterze są mieszkania z ogródkami. Parking jest ogrodzony, z bramą na pilota.
Budynek przy ul. Kruszelnickiego od strony osiedla.
Najnowszy budynek na Nowym Tarpnie – przy ul. Kruszelnickiego. Mieszkańcy już się stopniowo wprowadzają. Usługowy parter jest zagospodarowywany. Poniżej: ten blok od strony wjazdu do garaży.
Najnowszy, zasiedlany aktualnie blok przy ul. Kruszelnickiego.
Powstaje budynek wielorodzinny pomiędzy ul. Stachury a Powstańców Wielkopolskich. Poniżej: widok na ten blok od strony ul. Stachury.
Budynek wielorodzinny – widok od strony ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Powstanie nowe osiedle po drugiej stronie Trynki? Zamiast usług – zabudowa wielorodzinna na terenie między ulicami: Za Basenem, Karabinierów i Piłsudskiego w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu