Funkcjonariuszy za najlepszą służbę nagrodził prezydent Grudziądza (zdjęcia)

Funkcjonariusze Roku 2021 to trzej policjanci, dwóch strażaków i strażnik miejski, którzy odebrali dziś w ratuszu nagrody za wzorową służbę.  

Zbiorowe, wspólne zdjęcia z wręczenia nagród w Ratuszu będą pamiątką dla wszystkich uczestników. 

O mundurowych mówi się dziś „MacGyvery”, bo oprócz swojej wyspecjalizowanej służby wykonują oni (zwłaszcza strażacy) zadania z wszystkich praktycznie rodzajów ratownictwa. Są wszechstronni. Bez nich  nie bylibyśmy bezpieczni. Nagrody odebrali najlepsi z najlepszych, ale wszyscy funkcjonariusze ciężko pracują, narażają się dla nas, i są godni szacunku.                                                                                                                    

Najlepsi funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu to: starszy aspirant Szymon Nowicki – Dzielnicowy Roku, starszy sierżant Michał Grabarczyk – Patrolowy Roku i młodszy aspirant Piotr Kościński – Policjant Ruchu Drogowego Roku.

Najlepsi w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej to: starszy aspirant Bartosz Kurzyński – Strażak Roku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 i starszy ogniomistrz Jacek Pawlik – Strażak Roku JRG 2.

Spośród funkcjonariuszy Straży Miejskiej nagrodę odebrał starszy inspektor Włodzimierz Kmiecik – Patrolowy Roku. 

Przełożeni wyróżnionych funkcjonariuszy podczas uroczystości w Refektarzu Ratusza w krótkich słowach opisali wzorową służbę nagrodzonych.

Jak podkreślił kom. Tomasz Manuszewski, zastępca komendanta policji w Grudziądzu – jeden z nich, st. asp. Szymon Nowicki już po raz siódmy otrzymał nagrodę Dzielnicowego Roku, bo wciąż jest najlepszy. Wykonuje świetnie wszystko, co dzielnicowy powinien, a ponadto zawsze ma ze sobą na ramieniu torbę ratownika medycznego.

Mł. asp. Piotr Kościński od samego początku służby w policji jest w ruchu drogowym, bardzo aktywny i dyspozycyjny, osiągnął najlepsze wyniki z wszystkich w „drogówce”.  Z kolei st. sierżant Michał Grabarczyk jest w policji od 2016 r. , na bardzo wysokim poziomie wykonuje zadania w służbie patrolowo-interwencyjnej i uzyskuje najlepsze wyniki.

Zarówno policjanci jak strażacy czy strażnicy miejscy muszą być w dzisiejszych czasach uniwersalni, przeszkoleni w różnych dziedzinach ratownictwa.

Nie tylko pożary, ale wszystkie rodzaje ratownictwa

St. asp. Bartosz Kurzyński i st. ogniomistrz Jacek Pawlik podkreślają, że już dawno strażacy szkolą się nie tylko z gaszenia pożarów. – Szkolenie obejmuje różne rodzaje ratownictwa m.in. także medyczne, wodne, wysokościowe. Mówi się o nas „MacGyvery”, bo jesteśmy już od wszystkiego. Musimy umieć dosłownie wszystko, gdy trzeba pomóc ludziom lub zwierzętom. Ostatnio z pożaru w gospodarstwie musieliśmy umiejętnie wyprowadzać bydło – byki, krowy… Dziś w ratuszu odebraliśmy nagrody i są to miłe chwile, bo nas doceniono i to cieszy. Jednak na co dzień jeździmy do akcji, gdy ludzie przeżywają tragedie, cierpią, są poszkodowani. Tak że na co dzień słabo jest u nas z tymi miłymi chwilami. Przeważnie jest stres, walka z żywiołem, pomoc ludziom, ale od tego jesteśmy.

Strażnik miejski – st. inspektor  Włodzimierz Kmiecik jest bardzo dyspozycyjny, zaangażowany we wszystkie działania, które mogą poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Sam, osobiście przeprowadził ponad 800 interwencji. Dba o sprzęt, jest bardzo sumienny. Ukarał ponad 100 osób, no ale restrykcje muszą być, gdy ktoś łamie przepisy i zakłóca ład i porządek.

Za szczególnie trudną służbę podziękował nagrodzonym funkcjonariuszom Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Gratuluje wam osiągnięć i nagród. Dziękuję za ciężką służbę, zwłaszcza ostatnio – była pandemia, są uchodźcy. Dziękuję za zaangażowanie w służbie dla miasta i regionu. Cieszy, że zapadła   decyzja o budowie nowej strażnicy w Grudziądzu, co strażakom ułatwi  szko lenie i służbę. Życzę Funkcjonariuszom Roku dalszych sukcesów, także w życiu osobistym.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Funkcjonariuszy za najlepszą służbę nagrodził prezydent Grudziądza (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu