Promocja Kalendarza Charytatywnego 2023 odbyła się w piątek na Rynku, przed koncertem. Dochód – na pomoc rodzinie Rafała Wydry

Na scenę na Rynku w Grudziądzu kolejno wchodzili panowie, którzy zgodzili się pozować do zdjęć zdobiących 12 kart Kalendarza Charytatywnego 2023. Można go kupić w Centrum Edukacji Ekologicznej i Informacji Turystycznej.

Na zdjęciach kalendarza jest 12 mężczyzn związanych z Grudziądzem. Nie wszyscy mogli dotrzeć na plenerową promocję. Wypowiedzi Nickiego Pedersena i komendanta miejskiego policji w Grudziądzu Tomasza Lubiejewskiego usłyszeliśmy z telebimu. Ci panowie, którzy wystąpili na scenie przyznawali zgodnie, że nie wahali się przed udziałem w akcji charytatywnej i pozowaniem do zdjęć, żeby pomóc w walce o zdrowie Rafałowi Wydrze. Trener sztuk walki Damian Lamkowski podkreślił, że zawsze, w każdej sytuacji trzeba walczyć do końca.

Prezes MZK w Grudziądzu Paweł Maniszewski przyznał, że chętnie wziął udział w tym projekcie, chociaż ma nadzieję, że poddanie się makijażowi przed sesją fotograficzną przydarzyło mu się w życiu pierwszy i ostatni raz.  Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski powiedział, że bez wahania zgodził się włączyć do akcji pomocy, by ratować zdrowie Rafała Wydry.

Ideą powstania Kalendarza było bowiem zebranie pieniędzy na leczenie Rafała Wydry, grudziądzkiego edukatora ekologicznego, pracownika Centrum Edukacji Ekologicznej. Niestety, Rafał zmarł krótko po rozpoczęciu projektu.

– Nie możemy już pomóc Rafałowi, ale zdecydowaliśmy, że kalendarz powstanie. Zebrane środki przeznaczone zostaną dla jego rodziny, w tym na edukację synów Rafała Aleksandra i Huberta. To dla nich chciał dalej żyć – podkreśla Mateusz Cieślakiewicz, leśniczy Lasów Komunalnych, pomysłodawca projektu. – W projekcie wzięło udział 12 mężczyzn, którzy zostali przypisani do kolejnych 12 miesięcy 2023 roku.

Kogo ujrzymy na kartach kalendarza? Przed obiektywem fotografika Jacka Piotrowskiego stanęli:

Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza,

Paweł Maniszewski – prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Grudziądzu,

Robert Gutowski – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu,

Damian Lamkowski – trener sztuk walki,

Nicki Pedersen –  Indywidualny Mistrz Świata na Żużlu w latach 2003/2007/2008,

Radosław Gawrecki – strażak, kolarz MTB,

Tomasz Lubiejewski – komendant Miejski Policji w Grudziądzu,

Artur Prosotowicz – prezes zarządu EPROS sp. z o.o.

Mateusz Cieślakiewicz – leśniczy Lasów Komunalnych w Grudziądzu,

Bogdan Karnowski – restaurator,

Michał „Michu” Müller – E-sportowiec, profesjonalny gracz CS:GO,

Roman Wydra – tata Rafała.

Piękne zdjęcia wykonał – charytatywnie – fotografik Jacek Piotrowski (JakFilm).

Rafał Wydra zmarł 12 listopada w wieku 47 lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Kalendarz powstał, by mu pomóc. Niestety, Rafał zmarł. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kalendarza przeznaczone zostaną dla jego rodziny: żony i synów, dla których bardzo chciał żyć. Kalendarz będzie można kupić na Jarmarku św. Mikołaja, później w Informacji Turystycznej na Rynku a także w Centrum Edukacji Ekologicznej.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Promocja Kalendarza Charytatywnego 2023 odbyła się w piątek na Rynku, przed koncertem. Dochód – na pomoc rodzinie Rafała Wydry

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu