Przebudowę parkingu przy ul. Sienkiewicza w Grudziądzu przeprowadzi na swój koszt Indigo Polska SA. Wdroży tu m.in. wynajem boksów rowerowych (zdjęcia)

Roboty prowadzone są w części od strony ul. Kosynierów Gdyńskich a wjazd i parkowanie możliwe jest od strony ul. Sikorskiego. Rozpoczęła się budowa kolektorów deszczowych na parkingu przy ul. Sienkiewicza.

To pierwsze prace związane z kompleksową przebudową tego parkingu, którą zrealizuje operator Strefy Płatnego Parkowania.

W czasie modernizacji będzie tu mniej miejsc dla samochodów.

Parking przy ul. Sienkiewicza zmieni się w nowoczesny obiekt. Firma Indigo Polska SA od kwietnia 2023 roku obsługuje już w Grudziądzu Strefę Płatnego Parkowania.

– W ramach umowy podpisanej na 10 lat z Indigo Polska SA firma ta obsługiwać ma Strefę Płatnego Parkowania, ponadto zmodernizuje parking przy ul. Sienkiewicza, na czym nam bardzo zależało – mówił już podczas podpisania umowy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jest w katastrofalnym stanie. Chcemy, aby stał się on wizytówką nowoczesnych miejsc parkingowych w mieście.

Budowa praktycznie od podstaw nowego parkingu była jednym z warunków przetargu na obsługę SPP. Indigo Polska SA ma ogromne doświadczenie w budowie i obsłudze parkingów na całym świecie. Także wielopoziomowych i podziemnych. Ma ich w swojej gestii około 1000. Zadanie w Grudziądzu jest dla tej firmy jednym z prostszych, ale interesujących.

– Połączymy w Grudziądzu naszą inwestycję w miejską strefę płatnego parkowania z  budową infrastruktury parkingowej przy ul. Sienkiewicza. Cieszę się, gdyż pochodzę z Grudziądza, że zbudujemy mieszkańcom porządny parking, z którego będą w komforcie korzystać – mówił Michał Wikliński z zarządu Indigo Polska.

Na tym nowoczesnym parkingu ma być wprowadzona m.in. usługa wynajmu boksów rowerowych. Posadzona zostanie zieleń.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Zobaczcie, jak przebiegają pierwsze prace na parkingu przy ul. Sienkiewicza w Grudziądzu:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przebudowę parkingu przy ul. Sienkiewicza w Grudziądzu przeprowadzi na swój koszt Indigo Polska SA. Wdroży tu m.in. wynajem boksów rowerowych (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu