Przed 125 laty, 12 maja 1899 roku w Grudziądzu uruchomiono pierwszą elektryczną linię tramwajową! W niedzielę zwiedzanie zajezdni, pamiątki i jazda zabytkowym tramwajem

Z okazji jubileuszu w niedzielę, 12 maja będzie można z przewodnikiem Maciejem Wiśniewskim zwiedzić zajezdnię, przejechać się zabytkowym tramwajem do pętli w Tarpnie i z powrotem.

Specjalne stoisko zaoferuje pamiątki związane z Grudziądzem i tramwajami. Wydano monetę okolicznościową (cena: 14 zł).

Godziny zwiedzania: I grupa o godz. 14.15, II grupa o 16.30. Przejażdżka tramwajem dwóch grup o godz. 15.00. Trzeba się sprawdzić, czy są miejsca i zapisać w Informacji Turystycznej, tel. 56 46-123-18 lub mailem: it@itgrudziadz.pl podając imię i nazwisko, numer telefonu i preferowaną godzinę.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Fot. Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przed 125 laty, 12 maja 1899 roku w Grudziądzu uruchomiono pierwszą elektryczną linię tramwajową! W niedzielę zwiedzanie zajezdni, pamiątki i jazda zabytkowym tramwajem

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu