Przed Biblioteką Miejską w Grudziądzu odtworzono neobarokowy ogród. Jest jak przed pałacem… Równiutkie trawniki, podświetlone alejki i biały płot (zdjęcia)  

Gmach i teren przed budynkiem przy ul. Legionów prezentuje się urokliwie zwłaszcza o zmierzchu. Jest więcej przestrzeni, nastrojowe oświetlenie ogrodzenia i alejek.

Panuje tu geometryczny porządek. Neobarokowy ogród przydaje urody gmachowi Biblioteki, który został zaprojektowany jako miejski pałac  utrzymany w modernistycznej odmianie klasycystycznego baroku. Zbudowano go w 1912 roku, co bardzo wówczas podniosło prestiż Grudziądza.

Zewnętrzny, przebudowany ogród odtwarza kompozycję dawnego układu ogrodowego. Jest też drewniane ogrodzenie, furty bram i prosta drewniana pergola. Ogród wyposażono też w małą architekturę i oświetlenie ogrodzenia oraz alejek. Jest strefa relaksu, w której na pewno pojawią się czytelnicy, gdy tylko będzie cieplej.   

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przed Biblioteką Miejską w Grudziądzu odtworzono neobarokowy ogród. Jest jak przed pałacem… Równiutkie trawniki, podświetlone alejki i biały płot (zdjęcia)  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu