Przedstawiciele oświaty, stowarzyszeń i instytucji pomocowych rozmawiali na spotkaniu o równości i godności człowieka niepełnosprawnego

Spotkanie odbyło się w Zespole Placówek Edukacyjno – Rewalidacyjnych przy ul. Parkowej, a okazją był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W zespole od kilku miesięcy funkcjonuje Centrum Informacyjno – Doradcze Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

W spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wzięła udział wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska (pierwsza z prawej).

Podkreślano jak bardzo ważna jest współpraca poszczególnych jednostek pomagających niepełnosprawnym, by wymieniały się doświadczeniami, diagnozowały potrzeby, aby się uzupełniały, a nie powielały.

– Dzisiejsze spotkanie ma szerszy wydźwięk, bo jest spojrzeniem na niepełnosprawność przez pryzmat funkcjonalności człowieka – mówi Anna Drozdowska, dyrektorka placówki. – Obecnie nie patrzymy na osobę niepełnosprawną poprzez jej dysfunkcję, ale poprzez relacje jaką on ma z otoczeniem, ze swoim najbliższym środowiskiem. Dyskutujemy o tym, co my możemy zrobić, by tego człowieka wesprzeć i minimalizować bariery.

Na spotkaniu obecni byli pedagodzy specjalni, nauczyciele wspomagający, przedstawiciel pomocy społecznej z Grudziądza i powiatu.

Warto dodać, że placówka przy ul. Parkowej jest wiodącym ośrodkiem koordynacyjno-opiekuńczym. Przebywają w niej dzieci od wieku przedszkolnego, a także uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy. Ośrodek prowadzi też pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus dla absolwentów ośrodka do 30 roku życia.

Podczas spotkania prezentowano sprzęt wspomagający niepełnosprawnych w ich funkcjonowaniu na co dzień.

Tekst i fot. ANETTE

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przedstawiciele oświaty, stowarzyszeń i instytucji pomocowych rozmawiali na spotkaniu o równości i godności człowieka niepełnosprawnego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu