Przynieś rzeczy do recyklingu – dostaniesz sadzonki pięknych kwiatów. Będą też warsztaty! Już 18 maja od godz. 10 do 13 w Centrum Edukacji Ekologicznej

Akcja „Maj w Ogrodzie” już w sobotę, w godzinach 10.00 – 13.00. Powstaną kolejne hoteliki dla owadów, budki dla trzmieli, poidła dla ptaków. Wstęp wolny!


CEE w Grudziądzu znów zaprasza na wiosenne spotkanie z przyrodą. Mieszkańcy mogą bezpłatnie otrzymać sadzonki kwiatów, m.in. koleusów, dalii, aksamitek, celozji, niecierpek oraz lobelii. To świetna okazja, aby przyozdobić swój ogród lub balkon. Ale – żeby otrzymać jedną sadzonkę wystarczy przynieść 10 sztuk rzeczy, przydatnych do recyklingu. Co konkretnie? Wymianie podlegają: kolorowe kartoniki po chusteczkach, papierowe wytłaczanki na jajka (dziesiątki), głębokie talerze ceramiczne, papierowe tapety i plastikowe doniczki o średnicy 7-8 cm.
Dla zainteresowanych Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu przygotowało także warsztaty, na których będą wykonywane: hotele dla owadów, budki dla trzmieli, recyklingowe doniczki oraz poidła dla ptaków. Wstęp jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przynieś rzeczy do recyklingu – dostaniesz sadzonki pięknych kwiatów. Będą też warsztaty! Już 18 maja od godz. 10 do 13 w Centrum Edukacji Ekologicznej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu