„Ptasie przysmaki” to warsztaty, które przeprowadziło w Parku Miejskim podczas weekendu Centrum Edukacji Ekologicznej (zdjęcia)

Spotkanie z pracownikami Centrum odbyło się przy lodowisku. Każdy mógł samodzielnie przygotować kule zimowe, wianki i inne formy pożywienia dla ptaków.

W skład przysmaków wchodziły wszelkie ziarna m.in. żyto, proso, słonecznik, kukurydza. Organizatorzy przygotowali mieszankę, którą dzieci wraz z rodzicami formowały po dodaniu spoiwa, jakim był ciepły smalec.

Zima, a szczególnie śnieżna i mroźna, to trudny czas przetrwania dla ptaków.  Powinniśmy je dokarmiać. Należy jednak pamiętać, by nie karmić ptaków chlebem, a sikorkom wieszać słoninę tylko świeżą nie zawierająca soli.

Uczestnicy spotkania w Parku Miejskim mieli okazję samodzielnie wykonać proste i recyklingowe karmidełka. W prezencie za udział w warsztatach mogli otrzymać drewniany karmnik na słoninę lub jabłka.

Warsztaty przygotowało CEE wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Tekst i fot. Anette

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Ptasie przysmaki” to warsztaty, które przeprowadziło w Parku Miejskim podczas weekendu Centrum Edukacji Ekologicznej (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu