Radni zajmą się budżetem Grudziądza na 2023 rok już w środę, 21 grudnia. Planowane dochody miasta? 743 miliony zł.

Od decyzji radnych na sesji budżetowej 21 grudnia zależy, jak mieszkańcom Grudziądza będzie się żyło w 2023 roku. Ile pieniędzy i na co przeznaczy miasto? O tym w środę zdecyduje nasz miejski parlament.  

Będzie o czym dyskutować na sesji budżetowej 21 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej. FOT. MARYLA RZESZUT

Planuje się, że dochody wyniosą ponad 743 milionów złotych a wydatki prawie 722 miliony złotych.

Nadwyżka operacyjna wyniesie ponad 22 miliony zł. a nadwyżka budżetu ponad 21 milionów zł.

Do największych inwestycji należy m.in. przebudowa infrastruktury tramwajowej dla transportu publicznego w Grudziądzu. Wartość tego projektu to 150 510 000 zł., dofinansowanie wyniesie dokładnie 95 661 597 zł. a plan wydatków na 2023 rok opiewa na 11 518 919 zł.

Czasy są nieprzewidywalne i niestabilne, dlatego skarbnik miasta Tomasz Szczechowski bierze pod uwagę to, że w roku 2023 trzeba będzie nanosić zmiany w uchwale budżetowej, a także w wieloletniej prognozie finansowej. Ile tych zmian będzie, to się okaże, ale są nieuniknione. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywne opinie i dla projektu uchwały budżetowej, i dla wieloletniego plany finansowego Grudziądza. Miała też uwagi, do których władze miasta się dostosują.   

Mimo trudnych okoliczności Grudziądz stawia na budżet proinwestycyjny. Wydatki majątkowe (związane z inwestycjami) przekroczą 116 milionów zł.  – Sfera wydatkowa obciążona jest ogromną presją inflacyjną, jednak przygotowaliśmy budżet zbilansowany, oparty o realne wyliczenia – twierdzi Tomasz Szczechowski. – Oczywiście uwzględniliśmy też oszczędności w wielu dziedzinach.

Budżet Grudziądza na 2023 rok jest ambitny, mimo niełatwych warunków, w których będziemy go realizować. Sytuacja jest dynamiczna i niestabilna. Nie będzie łatwo, ale proponujemy budżet realny, który pozwoli miastu nadal się rozwijać – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Grudziądzcy radni zajmą się projektem budżetu na 2023 rok podczas sesji Rady Miejskiej 21 grudnia.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Radni zajmą się budżetem Grudziądza na 2023 rok już w środę, 21 grudnia. Planowane dochody miasta? 743 miliony zł.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu