Remont dworca kolejowego w Grudziądzu opóźnia się. Stwierdzono słabość pewnych elementów konstrukcyjnych. Konieczne są dodatkowe ekspertyzy (zdjęcia)

Modernizacja dworca PKP w Grudziądzu nie jest taka prosta.

Wnętrze hali dworca kolejowego w Grudziądzu. Fot. Maryla Rzeszut

– W przypadku dworca w Grudziądzu wciąż trwa etap projektowania. W wyniku dotychczasowych badań stwierdzono słabość pewnych elementów konstrukcyjnych, Wymaga to jeszcze weryfikacji i potwierdzenia na drodze dodatkowych ekspertyz, stąd również konieczność kontynuacji prac projektowych – wyjaśnia Robert Noremberg z Działu Komunikacji Budimexu SA.

Właśnie wybrany przez PKP w przetargu Budimex SA wyremontuje zabytkowy dworzec w Grudziądzu. Koszt to prawie 60 milionów zł. Modernizacja będzie prowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków.

Rola miasta jest taka, że wzięło na siebie wybudowanie obok dworca kolejowego punktu przesiadkowego dla autobusów, także z tras międzynarodowych. Jednak najpierw Budimex SA musi rozpocząć modernizację kolejowego dworca głównego w Grudziądzu, którą prowadzi PKP. A to może potrwać.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Remont dworca kolejowego w Grudziądzu opóźnia się. Stwierdzono słabość pewnych elementów konstrukcyjnych. Konieczne są dodatkowe ekspertyzy (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu