Remont na ul. Wybickiego dobiega końca. Tramwaje do Tarpna mogą wrócić w połowie sierpnia. Zmiany w komunikacji zastępczej AT (Mamy rozkład, zdjęcia)

Trwają końcowe prace przy remoncie nawierzchni ul. Wybickiego w Grudziądzu. Marcin Mielnicki z biura prasowego prezydenta Grudziądza wyjaśnia, na jakim etapie jest modernizacja tej ulicy.

– Uprzejmie informuję, że zgodnie z treścią zawartej umowy termin nie ulega przedłużeniu. Zgodnie z odpowiednim postanowieniem umowy termin zakończenia prac przypada na 1 września 2023 r. Obecnie wykonawca zakończył wszystkie roboty brukarskie. Zgodnie z wymaganiami specyfikacji – beton musi odpowiednio związać. Czas wiązania to około 2 tygodnie. Jest to przyczyna, dla której odcinek ten nie został jeszcze oddany do użytkowania. Ponadto należy jeszcze wykonać spoinę bitumiczną między kostką. Element ten będzie wykonywany w pierwszych tygodniach sierpnia. Przywrócenie ruchu tramwajów oraz całkowitego ruchu kołowego planowane jest od połowy sierpnia.

Skoro trwa remont torowiska w ciągu ul. Wybickiego, nadal korzystamy z komunikacji zastępczej:

Linii Autobusowej AT

Linii tramwajowej T3

Wydział Komunikacji Miejskiej Ratusza informuje, że zostało przeanalizowane funkcjonowanie linii AT i zoptymalizowano jej kursowanie. Od 1 sierpnia linia autobusowa AT będzie funkcjonowała zgodnie z rozkładem jazdy uwzględniającym zapotrzebowanie na kursy oraz uwagi pasażerów.

Zmiany ilustruje wykaz WSZYSTKICH kursów autobusowych z al. 23 Stycznia w kierunku Pętli Tarpno.

Nadal pasażerowie mogą jechać na ten sam bilet, jeśli łączą jazdę z autobusem na odcinku al. 23 Stycznia – Pętla Tarpno.  Analogicznie kontynuując podróż tramwajem na odcinku al. 23 Stycznia – Rządz tramwajem i posiadając bilet z przejazdów liniami autobusowymi kursującymi przez Pętlę Tarpno można jechać na tym samym bilecie.

Wymiana rozkładów jazdy linii autobusowej AT nastąpi w poniedziałek 31 lipca.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Remont na ul. Wybickiego dobiega końca. Tramwaje do Tarpna mogą wrócić w połowie sierpnia. Zmiany w komunikacji zastępczej AT (Mamy rozkład, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu