Integracyjny piknik rodzinny w Owczarkach – z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim, przy kawie. Długo oczekiwany żłobek – otwarty! (zdjęcia)

Nowy, komfortowy obiekt – Niepubliczny Żłobek „Sikorka” powstał w kompleksie edukacyjnym przy ul. Jaśminowej. W kontekście rozwoju tej placówki oświatowo-wychowawczej upłynęła pierwsza w tym roku „Kawa z prezydentem”. – Była wspólna zabawa, ale też wymieniliśmy z mieszkańcami pomysły na rozwój tej części miasta – skomentował Maciej Glamowski.

Podczas otwarcia żłobka „Sikorka” w Owczarkach – wstęgę uroczyście przecinają Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i Marzena Malinowska.

Właścicielką żłobka jest Marzena Malinowska. To już kolejny jej projekt przy ul. Jaśminowej związany z wychowaniem i edukacją najmłodszych mieszkańców Owczarek. 

– To miejsce było do niedawna zapomniane, ale dzięki determinacji, zaangażowaniu i pozyskaniu dofinansowania przez właścicielkę, całkowicie się odmieniło. Jest pani znakomitym wzorem do naśladowania – mówił podczas otwarcia obiektu Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Dzisiaj otwieramy żłobek, który pięknie się wkomponował, ale nie tak dawno był odrestaurowany zabytkowy budynek przedszkola,  należący kiedyś do rodziny Wiktora Kulerskiego. W tej kadencji dobudowaliśmy też, po wielu latach oczekiwań, nowy segment dla Szkoły Podstawowej nr 4. Ten cały kwartał zupełnie się odmienił i jest wzorcowym miejscem, wręcz referencyjnym, dla innych dzielnic naszego miasta.

Prezydent podkreślił, że dzielnica Owczarki, to dzisiaj osiedle ludzi młodych. Powstały liczne domy jednorodzinne i wciąż potrzebna jest nowa infrastruktura. Trwa obecnie modernizacja ulicy Jaworowej, została wykonana nawierzchnia ulic Morelowej i Platanowej, a niebawem będzie oświetlenie na ulicy Jaśminowej i Jabłoniowej. 
–  W ostatniej kadencji wiele się w Owczarkach działo – zaznaczył prezydent. – Jest kompleks edukacyjny, handlowy, będzie poczta. Owczarki stają się powoli pełnowymiarową dzielnicą.

Program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i młodzież z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

W uroczystości otwarcia żłobka i w rodzinnym pikniku uczestniczyli także m.in. : wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska, współpracownik wiceministra Tomasza SzymańskiegoJakub Kopkowski i Piotr Kulerski.

Tekst i fot. ANETTE

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Integracyjny piknik rodzinny w Owczarkach – z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim, przy kawie. Długo oczekiwany żłobek – otwarty! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu