Roman Sarnowski z KWW Nowa Droga. Czas Grudziądza przeprosił Jakuba Kopkowskiego z Koalicji Obywatelskiej za nieprawdziwe treści publikowane na stronie Fb. Nakazał to sąd

Obaj panowie kandydują z tego samego okręgu. Roman Sarnowski wstawił na swój profil facebookowy filmik, w którym zarzucił Kopkowskiemu, iż jako członek rady nadzorczej spółki córki OPEC-u Grudziądz odpowiada za wzrost kosztów ogrzewania i horrendalne ceny ciepła systemowego w mieście.

Jakub Kopkowski z Koalicji Obywatelskiej.

Jakub Kopkowski w trybie wyborczym pozwał go do sądu. – Byłem oburzony „rynsztokowym” słownictwem, jakiego Sarnowski używał i głoszeniem kłamstwa. Nie przystoi to byłemu żołnierzowi Wojska Polskiego, członkowi rady parafialnej i instruktorowi młodzieży szkolnej – twierdzi Jakub Kopkowski. – Za głoszenie oszczerstw pod moim adresem poniósł konsekwencje. Sprawiedliwości stało się zadość.

Postanowienia ugody zawartej przed Sądem Okręgowym w Toruniu zobowiązują Romana Sarnowskiego do:

1. nierozpowszechniania nieprawdziwych informacji

2. wydanie sprostowania i opublikowania oświadczenia na swoim koncie Facebook

3. wręczenie przeprosin w formie własnoręcznie podpisanego oświadczenia.

Jakub Kopkowski uważa, że Roman Sarnowski, kandydat KWW Nowa Droga Czas Grudziądza, działał rozmyślnie. – Wyłącznie w celu postawienia mnie w negatywnym świetle w oczach mieszkańców, aby uzyskać dla siebie lepszy wynik wyborczy – mówi Jakub Kopkowski.

Jakub Kopkowski informuje, że posiada zawód technika ekonomisty oraz tytułu licencjata i magistra. Ukończył również studia podyplomowe m.in. z zakresu administracji rządowej i samorządowej, zarządzania zasobami ludzkimi, funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego czy Executive Master of Business Administration. – Wykorzystuję tę wiedzę w działalności  samorządowej, pracując dla miasta i mieszkańców – podkreśla.

A dlaczego była to ugoda sądowa? Jakub Kopkowski domagał się też wpłacenia przez Romana Sarnowskiego pieniędzy na konto grudziądzkiego stowarzyszenia pracującego na rzecz osób niepełnosprawnych. Z tego, w ramach ugody, zrezygnował, bowiem sprawa w sądzie – nawet w trybie wyborczym – trwałaby dłużej i nie chciał tracić czasu.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Roman Sarnowski z KWW Nowa Droga. Czas Grudziądza przeprosił Jakuba Kopkowskiego z Koalicji Obywatelskiej za nieprawdziwe treści publikowane na stronie Fb. Nakazał to sąd

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu