Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza odebrała promesę 3 500 000 zł. na rewitalizację Parku Miejskiego na Wzgórzu Zamkowym

– W imieniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego odebrałam grant z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. O dofinansowanie na tę ważną inwestycję od wielu miesięcy zabiegamy – mówi Róża Lewandowska.

– Dzięki temu wsparciu uda się zrewitalizować jedno z najpiękniejszych miejsc w Grudziądzu. Góra Zamkowa to reprezentacyjna część miasta, która zyska zupełnie nowy blask – nie kryje radości wiceprezydent Grudziądza. – Powstaną między innymi nowe ciągi piesze, odtworzone zostaną punkty widokowe. Odtworzona będzie też fontanna, brodzik i altana. Planuje się zachowanie wartościowych elementów starodrzewu i krajobrazowej formy. Przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie  zachowanych reliktów zamku krzyżackiego. Przewidziana jest m.in. winnica.

Planowany termin zakończenia tej ważnej dla Grudziądza inwestycji to 31 grudnia 2024 r.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza odebrała promesę 3 500 000 zł. na rewitalizację Parku Miejskiego na Wzgórzu Zamkowym

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu