Rozkłady jazdy linii autobusowych w Grudziądzu zmienią się od 1 marca. Przybywa elektryków i hybryd, które muszą mieć czas na ładowanie

Zmieni się ilość kursów i trasy przejazdów.

Korekta wynika z konieczności dostosowania kursów do coraz większego taboru hybrydowego i elektrycznego. Musi uwzględnić czas niezbędny do ładowania pojazdów.

Wydział Komunikacji Miejskiej grudziądzkiego Ratusza informuje, że korygowanie rozkładów jazdy stało się okazją do uwzględnienia zmian wnioskowanych przez pasażerów, firmy oraz instytucje. Wprowadzone zostały zmiany w ilościach kursów i trasach przejazdów autobusów.

Zmiany dotyczą tylko komunikacji autobusowej. Tramwaje będą jeździć bez zmian.

Nowe rozkłady dostępne są na stronie internetowej www.transport.grudziadz.pl

Od 1 marca nastąpi korekta czasów przejazdów pomiędzy przystankami dla WSZYSTKICH linii autobusowych.

JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY?  

Przybyło 14 kursów na linii autobusowej nr 3.

Na linii autobusowej nr 4 skorygowane zostały czasy odjazdów.

Autobusy linii nr 10 kursują do TARPNA, mają także zmienione rozkłady.

Także „dwunastce” zmieniono czasy odjazdów autobusóów.

Linia autobusowa 16 ma wydłużoną trasę przejazdu do BUDOWLANYCH i skorygowane godziny kursowania.

Autobusy linii 18 maja skorygowane czasy odjazdów.

Na linii autobusowej nr 19 wydłużone zostały kursy do TARPNA i skorygowane godziny kursowania.

Także na linii autobusowej nr 22 wydłużone są kursy do TARPNA oraz skorygowane godziny kursowania.

Niektóre zmiany wprowadzone do rozkładów jazdy wynikają także z  konieczności przestrzegania przepisów w zakresie czasu pracy kierowców.

Niektóre kursy autobusów zostały zlikwidowane. Dlaczego? Jest to wynik badania napełnień pojazdów w 2023 roku. Na tych kursach napełnienie autobusów było znikome. Zdarzało się zerowe obłożenie niektórych kursów.

Z czasem zmiany dotkną także rozkładów komunikacji tramwajowej w Grudziądzu.  Z czego będą wynikały? Z przebudowy torowiska i analizy rocznych danych o czasach przejazdów. Planowane jest także w tym roku uruchomienie linii sezonowych 11, T, R oraz dodatkowych kursów na linii nr 15.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rozkłady jazdy linii autobusowych w Grudziądzu zmienią się od 1 marca. Przybywa elektryków i hybryd, które muszą mieć czas na ładowanie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu