Setki grudziądzan zwiedziły Spichlerz 57, w którym spotkania, warsztaty, dyżury będą do końca maja. Jakie? Sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie!

W weekend otwarcia Centrum Aktywizacji Społecznej „Spichlerz 57″ w Grudziądzu mieszkańcy tłumnie zwiedzali wszystkie pomieszczenia. Słuchali – przy kawie – muzyki na żywo na tarasie, podziwiali panoramę na dolinę Wisły, dzieci brały udział w animacjach i zabawach z klockami LEGO. 

– Liczba mieszkańców Grudziądza, która odwiedziła Spichlerz przeszła nasze oczekiwania! Mieliśmy przygotowane ponad 1000 ekologicznych kubeczków, w których serwowano kawę i herbatę, a zostało raptem kilkadziesiąt sztuk. To świetna wiadomość świadcząca o tym, że pomysł na miejsce, w którym mieszkańcy mogą się spotkać, porozmawiać, wziąć udział w rodzinnych warsztatach, a lokalne organizacje pozarządowe wzmocnić swoje kompetencje, to strzał w dziesiątkę – mówi Dominik Cieślikiewicz – prezes zarządu Fundacji Ładowarka, gospodarz Spichlerza.

Jeszcze w maju w Spichlerzu 57 czekają nas kolejne atrakcje: spotkania dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. Fundacja Ładowarka zaprasza na swoje social media i strony internetowe www.spichlerz57.pl i fundacjaladowarka.org.pl

Do końca maja zaplanowano ponad 15 spotkań, warsztatów i dyżurów (wszystkie bezpłatne). Można wybrać coś dla siebie:

20 maja, godz. 15.00 – muzyka na żywo do kawy – muzyka fortepianowa 

21 maja, godz. 14.00 – spacer fotograficzny po Spichlerzu 57 z Mariuszem Nasieniewskim 

21 maja, godz. 16.00-18.00 – Szydełkowe love – drugie życie T-shirtów – warsztaty rodzinne ze Stowarzyszeniem „Twoja, moja, nasza bajka” 

22 maja, godz. 16.00 – 18.00 – Wieczór z grami planszowymi i szachami 

25 maja, godz. 16.00 – 17.30 – Bajka australijska – teatr kamishibai dla dzieci i warsztaty kreatywne 

26 maja, godz. 8.00 – 18.00 – Młodzieżowa Poradnia Specjalistyczna i Poradnia dla małżeństw – otwarty dyżur z grudziądzkim Centrum usług dla rodziny „Cud Rodziny” i Stowarzyszeniem Specjalistyczna Pomoc Rodzinom „Nadzieja” 

26 maja, godz. 16.00 – 17.00 – Grudziądz. Od dinozaurów do współczesności – dyżur Społecznego Archiwum Grudziądza 

27 maja, godz. 12.00 – 18.00 – Młodzieżowa Poradnia Specjalistyczna i Poradnia dla małżeństw – otwarty dyżur z grudziądzkim Centrum usług dla rodziny „Cud Rodziny” i Stowarzyszeniem Specjalistyczna Pomoc Rodzinom „Nadzieja” 

27 maja, godz. 12.00 – 15.00 – Warsztaty animacji poklatkowej 

28 maja, godz. 10.00 – 12.00 – śniadanie NGO + warsztat z Fundacją Studio M6 dla NGO 

28 maja, godz.12.00 – 14.00 – Miasto przyszłości z LEGO – warsztaty twórcze 

28 maja, 14.00 – 16.00 – Naładujmy baterie Grudziądzowi! – spotkanie z przedstawicielem Fundacji Ładowarka a o godz. 16.00 – 18.00 – dyżur informacyjny Funduszu Mikrograntów – spotkanie informacyjno – konsultacyjne 

29 maja, godz.17.00 – 18.00 – dyżur prawnika dla organizacji pozarządowych 

30 maja, godz. 16.00 – 17.00 – Doradztwo dla NGO – „tłoczymy dobre pomysły” – dyżur Kujawsko Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych 

31 maja, godz. 17.00-18.00 – Budujemy drzewo genealogiczne – warsztat międzypokoleniowy 

31 maja, godz. 16.00 – 17.00 – Ekologiczny dom. Spotkanie ekologiczne

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i nie obowiązują wcześniejsze zapisy. 

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Setki grudziądzan zwiedziły Spichlerz 57, w którym spotkania, warsztaty, dyżury będą do końca maja. Jakie? Sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu